Dünya Başkanı lider makina üreticilerini ziyaret etti

Omron'un Endüstriyel Otomasyon Dünya Başkanı Yutaka Miyanaga, Omron Türkiye Genel Müdürü Bengi Pekmezoğlu ve bölge satış ekibiyle beraber Bursa’da yer alan Türkiye’nin gurur kaynağı olan sektörünün lider makina üreticilerini ziyaret etti.

Dünya Başkanı lider makina üreticilerini ziyaret etti
Endüstrideara

OMRON Türkiye ekibiyle bir araya geldiği toplantıda çalışanların sorularını tek tek cevaplayan Miyanaga, ekibe OMRON Corporation Başkan ve CEO’su Yoshihito Yamada’nın, Türkiye’deki başarılı çalışmalarına ithafen ilgili herkese gösterdikleri katkılarından dolayı teşekkürlerini ilettiği mesajını paylaştı. OMRON’un “Yaşamları geliştirmek, daha iyi bir topluma katkıda bulunmak” ve “Otomasyon yoluyla inovasyon” vizyonuna değinen Miyanaga, aynı zamanda yaratıcı ekibinin başında da olduğu OMRON’un VG2020 global stratejisi dahilinde müşteri ve çözüm odaklı çalışmalarının bir sonucu olarak Endüstriyel Otomasyon alanında da birçok geliştirme yapıldığını ve bu anlamda i-Automation konseptinin bu stratejinin bir yansıması olduğunu söyledi. 

Üretim tesisi yatırımı için birçok bileşenin ve risklerin detaylıca düşünülmesi gerektiğine değinirken, bir gün Türkiye’de bir üretim tesisinin olabileceğinin OMRON için bir opsiyon olduğunu belirten Yutaka Miyanaga, Türkiye ekibinden gelen soru üzerine geçtiğimiz yıllarda Adept, Microscan, Delta Tau gibi alanlarının lider firmalarını bünyesine katan OMRON’un önümüzdeki dönemlerde de satın almalara devam edebileceğini belirtti. 

OMRON LABORATUVARINDA 100 ÖĞRENCİ EĞİTİM GÖRÜYOR

Aynı gün içinde Yıldız Teknik Üniversitesi’nin Davutpaşa Kampüsünde yer alan OMRON’a ait iki labarotuvarı da ziyaret eden Yutaka Miyanaga’yı, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Galip Cansever karşıladı ve kendisine üniversite ile OMRON Türkiye’nin beraber gerçekleştirdiği projelerin kilometre taşlarını anlattı. OMRON, Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü’nde Elektrik-Elektronik Fakültesi çatısı altında geçtiğimiz yıllarda ikinci laboratuvarını açmıştı. OMRON’un en son teknoloji ürünlerinin kullanıldığı Sysmac Teknoloji Laboratuvarında yılda yaklaşık 100 öğrenci eğitim görüyor. Aynı zamanda OMRON Türkiye de burada 400’den fazla müşterisine uygulamalı eğitim programları düzenliyor.


TÜRK MAKİNA ÜRETİCİLERİNİN TESİSLERİ OLDUKÇA ETKİLEYİCİ
Ziyaretinin diğer gününde OMRON Türkiye Genel Müdürü Bengi Pekmezoğlu ve bölge satış ekibiyle beraber Bursa’da yer alan Türkiye’nin gurur kaynağı olan sektörünün lider makine üreticilerini ziyaret eden Miyanaga, Türkiye ziyaretinin farklı konu başlıkları çerçevesinde olduğu ve bunlardan birinin de üreticiler için her geçen yıl cazibesini artıran Türkiye pazarını yakından gözlemlemek olduğunu belirtti. Bu anlamda ziyareti esnasında tanık olduğu Türk makina üreticilerinin tesislerinden ve OMRON Türkiye ekibinin buralarda gerçekleştirdiği projelerden oldukça etkilendiğini ekledi. 
Yutaka Miyanaga tüm dünyada ve Türkiye’de müşterilerinin OMRON’u tercih etmesinde, şirketin küresel desteğini dünyanın her yerinden sunabilmesi, eksiksiz ürün portföyü ve müşterilerini hiçbir zaman yalnız bırakmayan çalışma yapısının en önemli etken olduğunun altını çizerken, OMRON’un kendi değerlerinden vazgeçmeden toplum için daha iyisini yapma vizyonunu tüm çalışanlarına aşılamanın da şirket için çok önemli olduğunun altını çizdi. OMRON bu doğrultuda her yıl kendi çalışanları arasında geliştirdikleri projelerini sunabildikleri TOGA adı verilen bir kurum içi yarışma düzenleyerek, başarılı projeleri ödüllendiriyor. nağı olan sektörünün lider makine üreticilerini ziyaret etti.

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2018, 18:25
YORUM EKLE

Nidec

Secomea-pc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını