DÜNYA ASANSÖR ENDÜSTRİSİ, İSTANBUL’DA BİR ARAYA GELİYOR

Tarsus Turkey tarafından, AYSAD’ın (Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği) desteğiyle 17.’si düzenlenecek olan Uluslararası Asansör İstanbul için geri sayıma başlandı. Dünya asansör sanayisinin en büyük fuarlarından birisi olan Asansör İstanbul’a bu sene 400 firma katılacak.

DÜNYA ASANSÖR ENDÜSTRİSİ, İSTANBUL’DA BİR ARAYA GELİYOR
Endüstrideara

Uluslararası Asansör İstanbul, sektörün 3 sene aradan sonra gerçekleşecek ilk yüz yüze ticaret fuarı olma özelliğine sahip. “Balkanlar’dan Kafkaslara, Orta Doğu’dan Kuzey Afrika’ya kadar uzanan geniş bir ticaret ağının merkezinde yer alan Türkiye, coğrafi konumu, lojistik gücü, kaliteli üretim potansiyeli ve uygun maliyet avantajıyla, dünya ticaretinin parlayan yıldızı olmayı sürdürüyor. İstanbul’da 17.’sini düzenleyeceğiz.“ şeklinde konuşan Tarsus Turkey Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, Asansör İstanbul’un katılımcılarına önemli ihracat fırsatları ve satın alma talepleri sunacağını belirtit. 

HER 5 PROFESYONEL ZİYARETÇİDEN BİRİ YURT DIŞINDAN

Senelik ortalama 1 – 1,5 milyar dolar ciroya sahip Türkiye Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayinin, yeniden şekillenen dünya tedarik zincirinde avantajlı konuma geçmek için rotasını yurt dışına çevirdiğini dile getiren Zekeriya Aytemur, hem Ticaret Bakanlığı’nın Alım Heyeti desteğinin hem de uygulamaya şeklinde konuştu. Overseas Buyer Programı hakkında bilgi payaşan Aytemur; “2019 yılında düzenlendiğimiz son fuarda başta İran, Suudi Arabistan, Irak, Lübnan, Mısır, Ürdün, Rusya, Ukrayna, Fas ve İtalya olmak üzere yurt dışından binlerce ziyaretçiyi ağırladık. Yabancı ziyaretçi oranı yüzde 20’ye çıkan Asansör İstanbul’un 2022 buluşması için Overseas Buyer adını verdiğimiz bir program uyguluyoruz. Program sayesinde asansör ve yürüyen merdiven sektörünün dünya genelindeki büyük alıcılarını özel olarak fuara davet ederek, doğrudan katılımcılarımızla buluşmalarını sağlayacağız. Bu sayede hem yurt dışı satın almacı oranımızı hem de fuarda gerçekleşecek ticaret hacmini artırmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu. 

Asansör İstanbul 2022, toplam 60 bin metrekare alan ve 8 salonda gerçekleştirilecek.
 

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2022, 15:45
YORUM EKLE

Endaş

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını