Demir&Çelik Sektöründe Özel Sensör ve Otomasyon Çözümleri

Demir&çelik endüstrisinde üretim ortamının yüksek sıcaklıklara ve şekillendirmeyle ilgili muazzam güçlere sahip olması, son derece sağlam bir teknoloji gerektiriyor. Balluff, özel sensör ve otomasyon çözümleri ile sektörün ihtiyaçlarını kendi teknolojisi ile karşılıyor.

Demir&Çelik Sektöründe Özel Sensör ve Otomasyon Çözümleri
Robot Zirvesi

Metalurji ve özellikle demir çelik endüstrisi, bugün hala ekonominin öncü sektörlerindendir. Çelik, kalite ve dayanıklılık için en yüksek gereksinimleri karşılayan çok yönlü yüksek teknolojili malzeme olarak tanımlanmaktadır.
Özellikle bu endüstride genellikle kaynak yoğun ve çevreye zararlı olduğu için aynı zamanda üretim ortamının yüksek sıcaklıklara ve şekillendirmeyle ilgili muazzam güçlere sahip olması da son derece sağlam bir teknoloji gerektirir: Balluff, özel sensör ve otomasyon çözümleri ile sektörün ihtiyaçlarını kendi teknolojisi ile karşılamaktadır. 

PROSES ÇÖZÜMLERI

Balluff, sektörün her alanında spesifik verilerin zorlu koşullar altında ölçümü ve verilerin toplanması sensör ve otomasyon teknolojileri geliştirmektedir. 


1. Optik Sensörler

Renk ve kontrast algılayan sensörler ark fırınlarında elektrotların konularını anlık izler. Elektrotların doğru şekilde kavranıp kavranmadıüını kontrol eder.
Avantajları
•    Ürün sıcaklığına bakmaksızın kararlı kontrol sağlar
•    En küçük renk nüansını bile kararlılıkla algılar
•    Yazılımı üzerinden kolayca konfigure edilebilir
•    Dayanıklı dış metal gövdeye sahiptir

      
 2. Manyetik Piston Sensörleri

Balluff BES endüktif sensörler, özellikle çelik endüstrisinin zorlu koşullarında ayırt edici performans sunar. Kaynak alanı, manyetik alanlara karşı yüksek dayanım ve verime sahiptir. Ark ocağında doğru elektrot pozisyonunun sağlanmasında son derece güvenilirdirler.

Avantajları
•    Temassız ölçüm ile aşınmaz ve bakım gerektirmez
•    Ø 3 mm ... 80 × 80 mm kare ölçülerinde mevcut
    
 3. Lineer Pozisyonlama (BTL)  Sensörleri
Balluff, yüksek çözünürlük ve kalitedeki lineer pozisyonlama cetvelleri ile hava ve gaz akış oranları yüksek çözünürlükte kontrol edilerek  anlık kontrol sağlamaya olanak tanır.
Avantajları
•    Hava giriş çıkışını aynı hassasiyette düzenler
•    Elektronik kontrol ünitesi çalışma anında değiştirilebilr 
ve tüm proses kontrolü bu ünite üzerinden sağlanır.


4. Basınç (BSP) Sensörleri 
BSP basınç sensörleri 600 Bar a kadar yüksek çözünürlük ve güvenlikte basınç ölçümüne olanak sağlar. Ekranlı ve ekransız modelleri mevcuttur.
Avantajları
•    IP67 koruma sınıflıdır
•    –25… 125 ° C arasındaki proses sıcaklıkları için uygundur. 

5.Ultrasonik (BUS) Sensörleri 
Balluff ultrasonik sensörleri ile bant üzerindeki veya stok alanındaki metal ve ürün yığınlarının seviye ve konum kontrolleri temassız olarak yapılabilmektedir. 
Temassız ve yüksek kalitede yapılan ölçümleri ile demir & çelik gibi zorlu endüstriyel uygulamalarda problemsiz ve uzun kullanım ömrü sağlanmaktadır. 

Avantajları
•    Temassız algılama
•    Nesne üzerindeki renk, saydamlık, yansıma özellikleri ve yüzey 
bozukluklarından etkilenmez.

YORUM EKLE

Fatih Otomasyon

Lima

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını