DELTA'DAN YENİ KOMPAKT VE YÜKSEK PERFORMANSLI SERVO SİSTEM

Delta'nın yeni kompakt ve yüksek performanslı ASDA-B3 Serisi, servo sürücü sistemlerinin kullanımını yaygınlaştırmak için geliştirildi.

DELTA'DAN YENİ KOMPAKT VE YÜKSEK PERFORMANSLI SERVO SİSTEM
Endüstri 40 Zirvesi

Dünya standartlarında endüstriyel otomasyon çözümleri sağlayıcısı olan Delta; takım tezgahları, elektronik, yarı iletkenler, endüstriyel robotlar, baskı, paketleme, tekstil, depolama ve medikal gibi geniş bir yelpazedeki çeşitli uygulamalarda üretim verimini ve çıktı değerini optimize etmek için hassas hareket kontrolü işlevleri, yeni eklenen güvenli tork kapatma (STO) işlevi, 3,1 kHz'e kadar yüksek duyarlılık ve devir başına 16,7 milyondan fazla geri besleme sinyali üreten enkoder hassasiyetiyle kullanıcı dostu bir çalışma ortamı sunan, yeni, kompakt ve yüksek verimli servo sistemi olan ASDA-B3 Serisini piyasaya sunduğunu duyurdu. 

Gelişmiş güç yoğunluğu, kararlılık ve sağlamlık sunarken alan gereksinimlerini yüzde 40 oranında azaltan ECM-B3 Serisi yeni nesil motor da beraberinde piyasaya sunuldu. Bununla beraber motorun torku yüzde 350 artırıldı ve maksimum hızı 6000 rpm oldu. Yeni ASDASoft GUI ile çalıştırma ve sorun giderme süresi artık daha kısa. 

ENDÜSTRİYEL ROBOTLARDAN YARI İLETKENLERE...

Delta Electronics EMEA Bölgesi Endüstriyel Otomasyon İş Grubu Ürün Müdürü Davide Bagnacani, “Yeni nesil servo sürücü sistemlerimiz, geniş bir üretim ve endüstriyel otomasyon uygulamaları yelpazesindeki müşterilerde gerçek anlamıyla heyecan uyandıracak. Performansta büyük bir artış sağlayan ASDA-B3 Serisinin takım tezgahları, elektronik, yarı iletkenler, endüstriyel robotlar, baskı, paketleme, tekstil ve depolama gibi uygulamalar için cazip olacağını düşünüyoruz. Ayrıca, daha önce servo sürücü kullanılmamış uygulamalarda da verimlilikte gözle görülür bir artış fark edilecektir. Bu sürücü sistemiyle servo motor kullanımına başlanması kolaylaşacaktır.” dedi.

YENİ BİR PERFORMANS SEVİYESİ

Manuel ayarlama yapmaya gerek kalmadan optimize edilmiş çalışma sağlayan otomatik ayar özelliği, Delta'nın yeni 230VAC ECM-B3 motorunun birçok performans özelliğinden biridir.

Önceki modelde 1 kHz olan duyarlılık 3,1 kHz'e yükseltilmiştir. Delta, bu üstün sonucu elde etmek için yeni motor kontrol algoritmaları programlamış ve sürücü sisteminin bilgi işlem gücünü artırmıştır. 
Ayarlama süresinin yüzde 40 kısalması, üretim hattındaki verimliliğin artmasına da katkıda bulunur. Yük toleransları artırılarak daha iyi kontrol ve sistem kararlılığının yanı sıra aynı yük koşulları için daha yüksek yanıt bant genişliği sağlanmıştır. 

Düşük dişli torku, artan hız ve daha kısa hızlanma ve yavaşlama süreleri verimliliği daha da arttırır. Önceki Delta servo sürücü motoru serisinde olduğu gibi, müşteriler en verimli atalet oranını elde etmek için değişen atalet aralıklarına sahip motorlar arasından seçim yapabilir.

Yeni sürücü sisteminde PR modu gibi bir dizi hareket fonksiyonu kullanılabilir. Operatörler, esnek hareket komutu planlaması için 99'a kadar PR yolu kullanabilir. Yakalama özelliği, koordinatların tek bir dijital girdi grubundan anında alınmasını sağlar. 

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2022, 18:10
YORUM EKLE

Fatih Otomasyon

Secomea-pc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını