banner1322
x

Darıca’da ücretsiz PLC eğitimlerine başladı

Hamle Mühendislik’in Darıca’daki Deniz Yıldızları MTAL’de kurduğu Dijital Dönüşüm Laboratuvarında ücretsiz PLC eğitimleri başladı.

Darıca’da ücretsiz PLC eğitimlerine başladı
Enerji Zirvesi

MARKA’nın (Doğu Marmara Kalkınma Ajansı) desteklediği, Hamle Mühendislik tarafından kurulumu gerçekleştirilen Darıca’da bulunan Deniz Yıldızları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde PLC ve Operatör Paneli Programlama eğitimleri başladı. 

Katılımcılar, Dijital Dönüşüm Merkezi bünyesinde eğitimler alarak endüstriyel sistemlerin uygulamalarında uzmanlaşan alan öğretmenleri tarafından PLC ve Kontrol Eğitim Laboratuvarı’nda sunulan eğitimlerden ücretsiz olarak faydalanabiliyor. 

Kurs sonunda uygulamalı ve teorik sınavlarda başarılı olanlar MEB onaylı sertifika almaya hak kazanıyor.

Dijital Hamle için çalıştıklarını ifade eden Hamle Mühendislik Genel Müdürü Murat Nuhoğlu, Türkiye’nin dijital dönüşümünü 360 derece desteklediklerini söyledi.

EĞİTİM İLE NELER AMAÇLANIYOR?

Kurslar ile katılımcıların PLC ve operatör panelinin özelliklerini bilmesi ve söz konusu ekipmanlarla programlama yapabilmesi, katılımcıların bilinçli bir şekilde programlanabilir denetleyiciler ve insan makina ara yüzlerini tasarlayarak programlama yapabilmesi amaçlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2019, 12:35
YORUM EKLE

Endaş

Lima

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını