banner1065
x

BÜDOTEK için başvuru süreci başladı

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmed Özkan, Boğaziçi Üniversitesi’nin birikimini sanayi ile buluşturacağı yeni teknopark BÜDOTEK için başvuru sürecinin başladığını açıkladı.

BÜDOTEK için başvuru süreci başladı
EndüstrideAra - Haber Detay

İstanbul’un en önemli organize sanayi alanlarından biri olan Dudullu Organize Sanayi Bölgesi’nde, farklı sanayi kolları için kurulan Ar-Ge ve üretim odaklı teknopark BÜDOTEK'in üniversite-sanayi iş birliği temelli projelerin geliştirilmesi açısından önemli bir model oluşturması hedefleniyor. 21 bin metrekare kapalı alana sahip olan Teknopark’ta şirketlerin 8 bin metrekarelik bir alanda kiralama yapabileceğini söyleyen Mehmed Özkan, BÜDOTEK'in, Boğaziçi Üniversitesi’nin sanayi ile ilişkilerini bir adım daha öteye taşıyacağına inandıklarını vurguladı. Prof. Özkan, bölgede pek çok ulusal ve uluslararası firmanın yer aldığını, dolayısıyla teknopark ile bölge içindeki sanayicilerle iş birliğini başlatmanın çok kolay olacağını söyledi.

FİKİRDEN ÜRÜNE GİDEN SÜREÇTE HER ŞEY EL ALTINDA

Büyük, küçük ve orta ölçekli tüm başarılı şirketlerin somut bir AR-GE ihtiyacının olduğuna dikkat çeken Özkan, "Sanayi- üniversite iş birliğini tam anlamıyla hayata geçireceğimiz bir ekosistem kurmak için son derece elverişli bir ortama sahibiz. Fikirden ürüne giden süreçte prototiplemeden başlayarak ihtiyaç duyulan her şey elimizin altında olacak. Sanayi ile iç içe bir ortamda, sanayinin altyapısını, laboratuvarlarını, atölyelerini kullanarak iş yapabileceğiz” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2018, 15:20
YORUM EKLE

Marmatek

Balluff

Dergiler