BONABANT’IN PAZAR AĞI BÜYÜDÜ

Mersin’de yer alan teknolojik tesisinde akrilik bant üretimi yapan BonaBant, 2022 senesine yüzde 15 oranında büyüme sağlayarak girdi.

BONABANT’IN PAZAR AĞI BÜYÜDÜ
Robot Zirvesi

 BonaBant, 2022 senesine yüzde 15 oranında büyüme sağlayarak giren BonaBant Yönetim Kurulu Başkanı Nida Beyoğlu Arslan, “Sektöre kattığımız en büyük yenilik de çeşitliliktir. Koli bantı, akrilik bant, baskılı bant, hotmelt bant, streç, jumbo bobin ürünleri gibi ürünler bant çeşitlerimiz arasında yer alıyor” dedi. Geçtiğimiz yıllarda hedeflerinde bile olmayan pazarlara 2021 yılında hızlı bir giriş yaptıklarını belirten Nida Arslan, “Bu konuda ülkelerin bant rengi tercihleri konusunda butik hizmet veriyor olmamız çok işe yaradı” diye belirtti. Irak bölgesinin sarı renkte bant tercih ettiğini söyleyen Nida Beyoğlu Arslan, “Avrupa ülkeleri için son dönemde özel bir renk çalıştık. Seri üretimde oldukça zor olan taba rengini çok iyi şekilde tutturabildiğimiz için Avrupa’dan oldukça yoğun şekilde sipariş aldık” şeklinde konuştu. 

DOĞRU STRATEJİ İZLENİYOR, KRİTİK EŞİK AŞILDI

BonaBant Yönetim Kurulu Başkanı olan Nida Beyoğlu Arslan, 2021 senesinde tüm sektörlerde olduğu gibi ambalaj sektöründe de hammaddeye ve döviz kurlarındaki dalgalanmaya bağlı olarak zaman zaman zorluklar yaşadıklarını dile getridi. Arslan, “Ancak artık rotamızı tamamen 2022 yılsonu hedeflerimize çevirdik. Firma olarak çok yeni kurulmuş olmamıza ve bunun üzerine bir de pandemiyle geçen yaklaşık 2 yıla rağmen emin adımlarla ilerlemeyi başardık. Konum olarakta lojistik fırsatını en iyi şekilde kullanarak sektörde yaşanan durgunluğu lehimize çevirebildik. Kalite ürünü iyi fiyat avantajıyla sunduğumuz Avrupa pazarında yıl içerisinde ihracatta başarılı bir ivme yakalamayı başardık” şeklinde konuştu.

Nida Beyoğlu Arslan son olarak “Cumhurbaşkanımızın da belirttiği gibi küresel ekonominin küçülme yönünde bir seyir izlediği bir dönemde biz, ülke olarak büyüme kaydediyoruz. BonaBant olarak konteynerlar dolusu ürünü ihraç etmekten ve ülkemize katkı sağlamaktan ötürü son derece mutluyuz” şeklinde sözlerini bitirdi. 

YORUM EKLE

Leroy

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını