banner1339
x

ANLAŞMAYA VARDILAR

Yaskawa ve Phoenix Contact, PLCnext Technology açık otomasyon platformu konusunda anlaşmaya vardıklarını duyurdu.

ANLAŞMAYA VARDILAR
Enerji Zirvesi

CEM KARATAY - Yaskawa ve Phoenix Contact, PLCnext Technology açık otomasyon platformu için iş birliği gerçekleştirmek üzere anlaşmaya vardı.

Bu ortaklıklık ile Yaskawa ve Phoenix Contact’ın ortak hedefi, endüstriyel otomasyonda tescilli çözümlerden uzaklaşarak, açık ve geleceğe yönelik ekosisteme doğru geçişi ilerletmek olacak.

Yaskawa, PLCnext Technology’den faydalanmaya karar verdi ve bu doğrultuda Phoenix Contact, PLCnext çalıştırma ortamını Yaskawa’ya lisanslayacak ve birlikte daha da geliştirecek.

Yaskawa, PLCnext çalıştırma ortamını başlangıçta Avrupa ve ABD’de Hareket Kontrolleri ve Robotik alanlarında kullanmayı planlıyor.

"ÖNEMLİ BİR KİLOMETRE TAŞIDIR"

Söz konusu anlaşmaya ilişkin Yaskawa Avrupa CEO’su ve Başkanı Bruno Schnekenburger, şöyle konuştu:

“Uzun süredir devam eden ve güvene dayalı iş ilişkimizi artık daha da derinleştirdiğimiz ve endüstriyel kontrol teknolojisi alanındaki ortaklığımızı genişlettiğimiz için gerçekten mutluyum” dedi. Phoenix Contact’ın Operasyon Direktörü ve Endüstriyel Yönetim ve Otomasyon İş Birimi Başkanı Ulrich Leidecker de, “PLCnext ekosisteminin açık oluşu, çok sayıda sağlayıcının oldukça esnek, güvenli ve modern otomasyon teknolojisi sunmasını sağlıyor. Yaskawa ile olan bu teknoloji ortaklığı, otomasyon endüstrisi için bir kilometre taşıdır. Çünkü açık bir otomasyon ekosistemine ne kadar çok ortak dahil olursa, her bir katılımcı için o kadar faydalı olur.” 

PLCnext TEKNOLOJİSİ NEDİR?

PLCnext Teknolojisi, Phoenix Contact’ın endüstriyel otomasyona yönelik açık ekosistemidir. Açık kontrol teknolojisi, modüler mühendislik yazılımı ve çevrimiçi topluluğun birleşimiyle bu çözüm, kullanıcıların değişen taleplere kolayca uyum sağlamasına ve mevcut ve gelecekteki yazılım hizmetlerini verimli bir şekilde kullanmasına olanak tanımaktadır. Yazılım ve sistematik bulut entegrasyonuna yönelik dijital bir pazara sahip olan PLCnext Technology, nesnelerin interneti dünyasının zorluklarıyla yüzleşmek için oldukça donanımlıdır.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2020, 11:46
YORUM EKLE

Leroy

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını