AMI812x ile tümleşik kompakt servo motor

Beckhoff, yeni AMI812x serisi tümleşik servo motorlar ile dağıtılmış saha uygulamalarına yönelik sürücü ve motor teknolojisi yelpazesini daha da genişletiyor.

AMI812x ile tümleşik kompakt servo motor
Endüstrideara

Yeni AMI812x serisi tümleşik servo motorlar, Beckhoff'un dağıtılmış saha uygulamalarına yönelik sürücü ve motor teknolojisi yelpazesini (48 V DC'ye kadar) daha da genişletiyor.

Servo motor, sürücü katı ve fieldbus bağlantısının az yer kaplayan bir tasarım ile bütünleşmesi sayesinde bu kompakt motorlar 400 W seviyesine kadar güç sunabiliyor ve kontrol panosu gerekmeden kullanılabiliyor.

Bir EtherCAT slave olarak tümleşik sürücülü AMI812x servo motor, kontrol panosu ve I/O olmadan doğrudan makinaya yerleştirilebilir. Böylelikle pano kullanmadan kompakt makinaların tasarlanmasına imkan tanır.

F2 flanş kodunda, 0,5 ila 1,1 Nm arası tutma torku seçenekleriyle sunulan AMI812x, STO emniyet fonksiyonu, boşluksuz fren ve pilsiz çalışan çok turlu mutlak enkoder seçeneklerine de sahiptir. Sızdırmazlık contası sayesinde yüksek IP 65 korumalı bu ürün sahada kullanım için son derece uygundur. 

AMI812x ile sunulan vektör akımı ile PI hız kontrolüne bağlı olan hızlı kontrol teknolojisi son derece dinamik pozisyonlama görevlerinde kullanıma elverişlilik sağlıyor. Yüksek gerilim, alçak gerilim, aşırım akım izleme ya da bir I²T modelinin hesaplanması özellikleri ile kullanım güvenirliliği sağlanıyor. Sürücü tarafındaki durum LED'leri çalışma durumunu gösteriyor.

Elektronik ve motor beslemesi M12 güç birimi üzerinden sağlanıyor. M8 konnektörlü 2 adet EtherCAT bağlantısı, daisy chain uygulamasına imkan tanıyor. Ayrıca EtherCAT ve beslemeyi tek kabloda taşımaya imkan tanıyan EtherCAT P bağlantılı modelin de yakında piyasaya sunulması planlanıyor.

Motorun üstündeki I/O arabirimi (M8) iki sensör ya da aktüatörün 24 V DC sinyal aralığında 0,5 A seviyesine kadar doğrudan bağlanmasını mümkün kılıyor.

Bağlantı kablolarının düz ve açılı konnektör seçenekleri mevcut. AG2250 planet redüktör ile son derece yüksek tork seviyeleri elde edilebiliyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2020, 17:21
YORUM EKLE

Endaş

Secomea-pc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını