ALSTOM, YENİ SİNYALİZASYON PROJESİNE DAMGASINI VURDU

Alstom, İstanbul’un Anadolu yakası için son derece önem arz eden Ümraniye-Ataşehir-Göztepe (ÜAG) Metro Hattı’nda tamamen sürücüsüz sinyalizasyon sistemi ve elektromekanik altyapı kurmak üzere yeni bir sözleşme gerçekleştirdi.

ALSTOM, YENİ SİNYALİZASYON PROJESİNE DAMGASINI VURDU
Endüstrideara

Alstom, Gülermak-Nurol Ortak Girişimi ile birlikte 13 kilometre uzunluğundaki ÜAG Metro hattının tam otomatik ve sürücüsüz olarak işletilmesini sağlayacak. Marmaray, Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe ve Kadıköy-Kartal-Kaynarca Metro hatlarını birbirine bağlayacak olan hat, en yüksek güvenlik önlemlerine sahip sistemlerden oluşacak olup, toplamda 11 istasyon ile inşaa edilecek. 

Ayrıca, CityFlo650 çözümünün kurulumu bakım maliyetini azaltacak ve hattın Dudullu-Bostancı Metro Hattı sinyalizasyon sistemi ile tam uyumlu ve ortak işlerlik özelliğine sahip olmasını sağlayacak.

Alstom Türkiye Genel Müdürü olan Volkan Karakılınç, konuyla ilgili olarak: "İstanbul'da son 3 ay içerisinde 2. büyük sinyalizasyon projemize imza atmaktan çok mutluyuz. Sürdürülebilir ve yenilikçi mobilitenin öncüsü olarak, son teknoloji çözümlerimiz ile İstanbul'un raylı sistem ağını ileri seviyeye taşımaya devam etmeyi taahhüt ediyoruz” şeklinde konuştu. 

Bu sözleşme ile Alstom'un Türkiye'de son 3 ay içerisinde üstlendiği sinyalizasyon projesi sayısını üçe çıkartmış oldu. Alstom halen, İstanbul Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli (ÇSS) hattı ve Bandırma-Bursa-Yenişehir-Osmaneli (BBYO) hattının sinyalizasyon çalışmalarını sürdürüyor.

Alstom, 60 senden fazla bir süredir Türkiye'de raylı araçlar, metrolar ve tramvaylar için anahtar teslim geçiş sistemleri sağlamak amacıyla sinyalizasyon ve tren kontrol teknolojisi alanında lider sağlayıcı olarak faaliyet gösteriyor. İstanbul ofisi, Alstom'un Dijital ve Entegre Sistemler uzmanlığı için bölgesel merkez görevi görmenin yanı sıra tüm bölgeye proje yönetimi, mühendislik, satın alma, eğitim ve bakım hizmetleri sunuyor.

YORUM EKLE

Fatih Otomasyon

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını