ABDİ İBRAHİM ORGANİZASYON 2025 İLE YENİDEN YAPILANDI

Abdi İbrahim, çağın taleplerine yanıt verebilmek ve Vizyon 2025 stratejisindeki hedeflere ulaşabilmek amacıyla yeni bir yapılanmayı hayata geçirdi.

ABDİ İBRAHİM ORGANİZASYON 2025 İLE YENİDEN YAPILANDI
Enerji Zirvesi

İlaç sektörünün önemli temsilcilerinden Abdi İbrahim, iş dünyasının değişen taleplerine yanıt verebilmek amacıyla, organizasyonel bir yapılanmaya giderek Vizyon 2025 stratejisine paralel olarak "Organizasyon 2025"i hayata geçirdi. 

"HEDEFLERİMİZE, DAHA KARARLI VE GÜÇLÜ İLERLEYECEĞİZ"

Abdi İbrahim CEO’su Dr. Süha Taşpolatoğlu, yeni organizasyon yapısının önemine işaret ederek, “Değişen dünyanın iyileştiren gücü Abdi İbrahim, yeni organizasyonel yapılanması ve Abdi İbrahim ailesinin yeni üyeleriyle birlikte, Vizyon 2025 stratejisinde ortaya konulan ulusal ve global hedeflere doğru, çok daha güçlü ve kararlı adımlarla ilerleyecektir. Yeni organizasyonel yapımızın şirketimiz için hayırlı olmasını umuyorum” dedi.

YENİ BİRİMLER OLUŞTURULDU, GÖREV KAPSAMINDA GÜNCELLEMELER YAPILDI

Firmanın uzun vadeli stratejileri çerçevesinde şirket organizasyonunun 2025 yılındaki durumuna yönelik geliştirilen senaryolar üzerine meydana getirilen Organizasyon 2025 ile daha verimli bir iş modelinin yanı sıra iş sürekliliği vadediyor.

Söz konusu yapılanma doğrultusunda yeni birimler hayata geçirilirken, mevcut bazı departmanların ise görev kapsamında güncellemeler yapıldı.

ATAMALAR SONRASINDAKİ GÜNCEL DURUM NE OLDU?

Yapılan değişikliklerin ardından firmadaki yeni tablo özetle şöyle oldu:

•    Reçeteli Ürünler Pazarlama ve Satış Grup Başkanlığı oluşturuldu ve bu göreve Dr. Oğuz Mülazımoğlu atandı. Bu başkanlık bünyesinde bazı bölümler birleştirildi, Genel Tedaviler Grup Direktörlüğü ile Özel Tedaviler Grup Direktörlüğü oluşturuldu. Genel Tedaviler Grup Direktörlüğü’ne Figen Bilgen, Özel Tedaviler Grup Direktörlüğü’ne de Çiğdem Yılmaz atandı. 
•    Uluslararası Pazarlar Genel Müdür Yardımcılığı bölümü, Uluslararası Pazarlar Grup Başkanlığı olarak değişti ve grup başkanlığı görevine Köksal Ülgen atandı.
•    Yurt içi ve yurt dışı tüm tedarik süreçleri yeniden yapılandırıldı. Tedarik Zinciri Grup Başkanlığı oluşturuldu ve bu göreve Altuğ Uysal atandı. 
•    Ruhsatlandırma ve Pazar Erişim ile İş Geliştirme ve Ar-Ge direktörlüklerinin eşgüdümlü ve entegre olarak çalışabilmeleri amacıyla İş ve Ürün Geliştirme Grup Başkanlığı oluşturuldu. 
•    Yeni Ürün, Süreç İyileştirme ve Projeler Müdürü olarak görev yapan Ramazan Karaduman, AbdiBio Ar-Ge ve Projeler Direktörü olarak terfien atandı. Karaduman, AbdiBio Grup Başkanlığı’na yeni bir atama yapılana dek AbdiBio tesisinin yönetiminden de sorumlu olacak.
•    Hukuk İşleri Direktörlüğü, uyum fonksiyonunu da kapsayacak şekilde Hukuk İşleri ve Uyum Direktörlüğü adı altında CFO’ya bağlandı.
•    Strateji ile ilgili tüm süreçlerin koordinasyonundan ve inovasyondan sorumlu olacak Strateji Koordinasyon ve İnovasyon Ofisi Müdürlüğü kuruldu.
•    Abdi İbrahim Otsuka bünyesinde Şirket Yöneticisi olarak görev yapmakta olan Elif Elkin, Abdi İbrahim Otsuka Genel Müdürü unvanı ile çalışmalarına devam edecek.

İNSAN KAYNAKLARININ İSMİ VE FONKSİYONU DEĞİŞTİ

Ayrıca İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcılığı yapısı iç iletişim fonksiyonunu da kapsayacak biçimde yeniden tasarlanarak ismi İnsan ve Kültür Grup Başkanlığı olarak değiştirildi ve göreve Hakan Onel getirildi.

Bunun yanı sıra Pazarlama ve Satış İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev yapan Engin Dirik, Pazarlama ve Satış İnsan Kaynakları Direktörlüğü, Esenyurt Kampüs İnsan Kaynakları Müdürü Tuğba Gencer de Esenyurt Kampüs İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevlerine atandı.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2021, 12:45
YORUM EKLE

Fatih Otomasyon

Lima

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını