banner1322
x

670 Milisaniyelik Handling Çevrimleri

Festo High-Speed, Konvansiyonel handling sistemlerinden %30 oranında daha hızlı. Festo High-Speed’in H ve T portalleri sayesinde de lineer motorlu handling sistemlerinin dinamizmiyle dişli kayışlı handling çözümlerinin düşük maliyetini birleştiren yeni bir dönem açılıyor. Bu özellikle iş parçalarının hızla yer değiştirmesi gerektiği alanlarda bu sistem en doğru seçim oluyor.

670 Milisaniyelik Handling Çevrimleri
Endüstri 40 Zirvesi

Teferruatlı robot sistemleri, delta kinematiğindeki ağır ve scara sistemlerine High-Speed T ve H portalleri, gerçek birer alternatif sunuyor. Tüm gerekli makine ve tesis arayüzleriyle Festo bu portalleri uyumlaştırarak, tesis ve makine montajına hazır olarak teslim ediyor.

HİGH-SPEED T-PORTAL

670 milisaniyelik bir çevrim süresini High-Speed T-Portal hiçbir sorun yaşatmadan gerçekleştirebiliyor. Bir high speed pick & place sistemi olan bu portal, konvansiyonel hat portallerinden daha dinamik ve her stroka göre ölçeklendirilebiliyor. Böylelikle mesela ambalaj sektöründe uygulandığında Form-Fill-Seal proseslerinde gerçekleşen olağan çevrim sürelerine ayak uydurabiliyor. Prosesin sonuna gelindiğinde High Speet T Portal kaynağı tamamlanmış ambalajları kolilere dağıtıyor. 4 m/s’lik hız ve 50 m/s²’lik ivmeyi yapısal bir marifetle Portal, tüm çalışma güzergâhı boyunca koruyor. Tahrik milini saran tek dişli kayışı üzerinden her iki dişli kayışlı eksen travers ile bağlantı halindedir.  İki adet EMMS serisi servo motor tarafından tahrik mili işletilmektedir. Bunun bir olumlu etkisi de herhangi bir motor iki serbestlik derecesine sahip X/Y alanında birlikte hareket ettirilmek zorunda değildir. Daha düşük bir kütle ve paralel kurulmuş iki servo motor dinamik, hızlı ve düşük aşınmalı hareketlere olanak verir.
 

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2019, 12:22
YORUM EKLE

Leroy

Secomea-pc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını