banner1322
x

26. YILINI KUTLUYOR

Kuruluşunun 26. yılını kutlayan Çizgi Teknoloji, Bilişim Sektörünün İlk 500 Şirketi araştırmasında kendi kategorisinde ikinci oldu ve VITAL solunum cihazının üretimi için üretim lisansını alan tek Türk şirketi unvanını aldı.

26. YILINI KUTLUYOR
Robot Zirvesi

CEM KARATAY - Artech markasıyla medikal, askeri, sanayi ve hizmet sektörleri için profesyonel bilgi işlem ve iletişim sistemlerine yönelik ürünler tasarlayarak üreten Çizgi Teknoloji, kuruluşunun 26. yılını kutluyor.

Son olarak bilişim teknolojileri geliştiren ve çözüm sunan şirketlerin yer aldığı Bilişim Sektörünün İlk 500 Şirketi araştırmasında Türkiye merkezli "Donanım-Görüntü ve Ses Sistemleri Üreticileri" kategorisinde ikinci olduklarını hatırlatan Çizgi Teknoloji Satış Pazarlama ve Operasyon Direktörü Mehmet Berk, 2020’nin önemli gelişmelerden birinin de NASA mühendislerince geliştirilen VITAL solunum cihazının üretimi için dünyada sınırlı sayıda verilen üretim lisansını almaya hak kazanan tek Türk şirketi unvanı olduğunu vurguladı.

Berk, firmalarının 26. yılına özel değerlendirmelerde bulundu:

“YOLUMUZA EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ”

Çizgi Teknoloji olarak, 1994 yılında başlamış olduğumuz yolculukta, bugün 26 yıllık tecrübe ile Türkiye'nin lider Endüstriyel Bilgisayar, Medikal Bilgisayar ve Digital Signage & Kiosk üreticisi olmanın gururunu yaşamaktayız. Ar-Ge, tasarım, üretim, yazılım, satış ve satış sonrasında uçtan uca sağladığımız hizmetlerimizle müşteri odaklı, teknolojide öncü bir firma olarak emin adımlarla ilerlemekteyiz.
 
Bilişim Sektörünün İlk 500 Şirketi 2019 yılı araştırmasında, Türkiye merkezli "Donanım- Görüntü ve Ses Sistemleri Üreticileri" kategorisinde 2. olarak, güçlü ekibimizle her geçen yıl başarılarımıza bir yenisini daha ekliyoruz.

“TEK TÜRK ŞİRKETİ OLDUK”

26 yıllık üretim serüvenimizin en heyecan verici gelişmelerinden birini 2020 yılında yaşadık. NASA’nın seçim kriterlerini karşılayarak, COVID-19 nedeniyle ABD’de ve diğer pek çok ülkede yaşanan solunum cihazı talebinin yerel üretimle, hızlı ve etkin şekilde karşılanabilmesi amacıyla NASA mühendisleri tarafından Kaliforniya’daki Jet Propulsion (Caltech) Laboratuvarı’nda 37 günde geliştirilen ve Amerikan FDA (Food and Drug Administration) tarafından onaylanmış VITAL (Ventilator Intervention Technology Accessible Locally) adı verilen solunum cihazının üretim lisansı verilen tek Türk şirketi olduk.

Global ölçekte birçok ülkede hala artmakta olan vakalardan dolayı kaynaklanabilecek acil ventilatör ihtiyacını karşılama sorumluluğu ile Ar-Ge merkezimizde çalışmalarımız hızla devam ediyor.

“OPTİMUM ÇÖZÜMLER SUNUYORUZ”

26 yıllık tecrübemizin ışığında, teknoloji dünyasındaki hızlı gelişmeleri yakından izleyerek, ARTECH markamız altında medikal, askeri, sanayi ve hizmet sektörleri için profesyonel bilgi işlem ve iletişim sistemlerine yönelik özgün donanımlar ve yenilikçi ürünler tasarlayıp üretme, bu donanımlar üzerinde etkin yazılımlar geliştirerek paydaşlarımıza optimum çözümler sunmaya devam ediyoruz.
 
İlkler ve başarılarla dolu yolculuğumuzda, emeği olan bütün çalışma arkadaşlarımıza, bu süre içinde bizi tercih eden tüm paydaşlarımıza ve teknolojide öncü bir firma olma yolunda bizlerle birlikte emin adımlarla yürüyen herkese ayrı ayrı teşekkür ederiz.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2020, 15:00
YORUM EKLE

Endaş

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını