Hem saha hem de ana kontrol merkezinde görev alan ekiplerin sayısını artıran OEDAŞ, il ve ilçe seçim kurullarının olduğu bölgeler başta olmak üzere belirlenen 79 kritik noktada da hat ve trafoların bakımı yapıldı.  Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak’ta elektrik dağıtım hizmeti sağlayan Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ (OEDAŞ), 31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri (Yerel Seçimler) öncesinde hazırlıklarını tamamladı.

OEDAŞ, oy verme işleminin başlayacağı 31 Mart saat 08.00’den itibaren hem sahada hem de ana kontrol merkezinde görev alan ekiplerin sayısını artırılacak. Herhangi bir arıza durumunda ilk etapta ana kontrol merkezi devreye girecek ve SCADA sistemi ile uzaktan müdahale gerçekleştirecek. Yerinde müdahale gereken durumlarda ise arıza, bakım ve onarım ekipleri en kısa sürede çalışma yaparak enerji arzını yeniden sağlayacak. Ekipler, 1 Nisan sabah 08.00’e kadar teyakkuz halinde olacaklar.

SEÇİM SONRASINDA DA PLANLI KESİNTİ OLMAYACAK

OEDAŞ seçim öncesinde ayrıca, aralarında il ve ilçe seçim kurullarının olduğu bölgeler başta olmak üzere belirlediği 79 kritik noktadaki hat ve trafoların bakımlarını tamamladı. Şirket, Ramazan ayı boyunca planlı kesinti yapmayacağını daha önce duyurmuştu, dolayısıyla seçimi takip eden günlerde de planlı kesinti yapılmadan enerji arzı sağlanacak.

ÇATILARDA GÜNEŞİN GÜCÜ ÇATILARDA GÜNEŞİN GÜCÜ

.