Novi Proje ve İş Gelliştirme Yöneticisi Kübra Altuntaş Robot Yatırımları Zirvesi’nde öne çıkaracakları ürün ve uygulamaları anlattı. Kübra Altuntaş, “Novi Robot Teknolojileri olarak bizler endüstriyel imalat tesislerinin operasyonel süreçlerinde iyileşme sağlayabilecek tüm yeni teknolojileri firmalara entegre etme noktasında kapsamlı mühendislik çözümleri sunuyoruz. Endüstri 4.0 vizyonu ile hareket ederek, robotik sistemlerde özellikle görüntü işleme teknolojilerini kullanarak yüksek hassasiyetli, maksimum hızlı ve verimli sonuçların elde edildiği süreç iyileştirmeleri üzerine yoğunlaşıyor. Bu yılki Robot Yatırımları Zirvesi’ndeki uygulamalarımız da bu doğrultuda robotik görüntü işleme ve otomasyon sistemleri üzerine olacak. Aynı zamanda uzmanlık alanlarımızdan biri olan elektrikli araç batarya imalat hatları kurulumu noktasında sunduğumuz çözümlerin bazılarını prototip uygulamalar ile Robot Yatırımları Zirvesi stant alanımızda sergilemeyi planlıyoruz” diye konuştu.

“ANAHTAR TESLİM İŞ YAPIYORUZ”

Kübra Altuntaş, “Novi, robotlu üretim hattı kurmak isteyen tesislere uçtan uca hat kurulumu ve devreye alma mühendislik hizmetleri sunuyor. Bu doğrultudan bakıldığında sektörün kilit noktalarından birinde, endüstriyel tesisler ile bu teknolojiyi bir araya getirme konusunda aracı konumda yer alıyoruz. Robotik üretim hatlarının, ilgili proses ihtiyaçlarına göre tasarlanıp kurulması ve devreye alınması aşamalarındaki tüm hat tasarımı ve analizi, hat içerisindeki ekipman tasarımları ve analizleri, hat simülasyonlarının oluşturulması, robot ve otomasyon offline programlarının yazılması, hatta kullanılacak olan tüm elektriksel ve mekaniksel ekipmanların imal edilmesi ve ölçümü, ardından sahada kurulumu, mekanik ve elektriksel montajı, robot ve otomasyonel olarak devreye alınması hizmetlerini veriyoruz. Özetle anahtar teslim iş yapıyoruz” diyerek şöyle devam etti: “Yakın dönemden bahsedecek olursak, özellikle elektrikli araç yatırımlarının artmasıyla birlikte NOVİ olarak batarya imalat hatlarının tray imalatı, test hatları, transfer sistemleri, montaj hatları gibi pek çok aşamasında farklı projeler tamamladık.  Yürüttüğümüz projelerimizde hem iş ortaklarımızın taleplerini hem de proses gerekliliklerini göz önünde bulundurarak ihtiyaca yönelik çözümler üretiyoruz. Dolayısıyla projelerimizde verimlilik konusunda maksimum sonuçlar elde ediyoruz.

Operatörden arındırılmış ya da operatör sayısı minimize edilmiş, hızlandırılmış, kalite sürekliliği sağlanmış, hata oranları düşürülmüş, maliyetleri minimize edilmiş hatlar ile verimlilik artışını birçok alanda sağlamış oluyoruz.”

Kompakt, Hızlı ve Akıllı Kontrol Kompakt, Hızlı ve Akıllı Kontrol
Editör: Haber Merkezi