Üretimin dijitalleştirilmesi konusunda geliştirdiği yeni teknolojilerle sanayiye katkı sağlıyor. Son dönemde hayata geçirdikleri projeler hakkında bilgi veren Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri Ürün Yönetimi ve Pazarlama Birim Müdürü Tolga Bizel, “Üretimi dijitalleştiren teknolojilerin her geçen gün hayatta daha fazla yer alacak. Konvansiyonel üretim sistemlerinin teknolojiye entegre edilmesi ve dijitalleşmesiyle ortaya akıllı fabrikalar çıktı. Bu fabrikalar veri analizi, raporlama sistemleri, makineler arası iletişim, bulut bilişim sistemleri, nesnelerin interneti, yapay zeka ve makine öğrenmesi gibi teknolojik gelişmelere ev sahipliği yapıyor. Bu çözümler üretimi akıllı hale getirirken hem operasyonel hız ve iyileşme, verimlilik sağlıyor hem de ileri otomasyon çözümleri, üretkenlik, esneklik gibi konularda katma değer yaratıyor.” dedi. 

SEMAVİ YORGANCILAR, YORGLASS'IN DİJİTAL DÖNÜŞÜM VİZYONUNU ANLATTI SEMAVİ YORGANCILAR, YORGLASS'IN DİJİTAL DÖNÜŞÜM VİZYONUNU ANLATTI

“FİRMALARA ÇÖZÜM ORTAKLIĞI YAPIYORUZ” 

Bizel, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Teknolojik gelişmelerin getirdiği fırsatlar beraberinde endüstriyel firmaların kalkınması ve zorlu rekabet yapısı içinde yer edinmesi için konusunda kritik bir konuma ulaştı. Üretimi dijitalleştiren teknolojiler her geçen gün hayatta daha fazla yer alacak. Mitsubishi Electric olarak fabrika otomasyon teknolojilerinin seri üretimde belirlenen standartların sürdürülebilir hale gelmesini sağlıyoruz. Bu noktada MAPS Scada, servo serisi MELSERVO-J5, 800 Serisi Frekans Inverterleri, ICONICS yazılımı gibi ürünlerle, üretim yapan firmalara çözüm ortaklığı yapmayı sürdürüyoruz.” 

"YENİ BİR EYLEME DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİR ZEKA KATMANI SUNUYOR"

Mitsubishi Electric çatısı altında yer alan ABD Merkezli SCADA ve IoT analiz yazılım şirketi ICONICS'in yazılım ürünü sayesinde nesnelerin çalıştırma, kontrol, otomasyon ve otonom çalışma kabiliyetini koruduğunu anlatan Bizel, “Cihazların birleştirilmesi kullanıcılar daha fazla ICONICS'in IoT'li SCADA'sı, cihazların birleştirilmesini sağlarken aynı zamanda kullanıcısına daha fazla fırsat sunan büyük miktardaki verinin toplanmasına yardımcı oluyor. SCADA bu verileri topluyor, operatöre ise yeni bir eyleme dönüştürülebilir zeka katmanı sunuyor. ICONICS'in ölçeklenebilir çözüm paketinin temeli; herhangi bir masaüstü veya mobil cihazda çalışacak gelişmiş görselleştirme teknolojisi, yüksek kullanılabilirlik, merkezi yapılandırma ve çok çeşitli endüstri standardı iletişim protokollerine bağlanabilme yeteneğine dayanıyor. Verileri hiç olmadığı kadar erişilebilir kılan buluttaki ICONICS teknolojisi, Mitsubishi Electric'in uçtan buluta kadar geniş bir yelpazedeki yazılım ürün ve hizmetlerinden oluşan fabrika otomasyon teknolojisinden yararlanabiliyor." (AA)