ENDÜSTRİ 4.0 ENERJİ SEKTÖRÜNÜ NASIL DEĞİŞTİRİYOR? ENDÜSTRİ 4.0 ENERJİ SEKTÖRÜNÜ NASIL DEĞİŞTİRİYOR?

Şirket, aldığı yeni yatırımla kadrolarını güçlendirerek yeni müşteri kitlelerine ulaşmayı hedefliyor. Mechanica’nın 2024 yılı hedefleri arasında endüstriyel görüntü işleme alanında yapay zeka karar destek platformu sağlayacakları ürünler geliştirerek endüstriyel şirketlerin kullanımına sunmak yer alıyor. Mechanica’nın bu yatırımla birlikte ürün geliştirme ve yeni pazarlara açılma alanlarında yapacağı çalışmalara hız vermesi planlanıyor.

“BU ALANIN GELECEĞİNE İNANIYORUZ”

Mechanica kurucu ortaklarından Mine Utkan Çolak, yeni ortaklığın şirketin finansal yapısını güçlendirmesinin yanı sıra şirket ilişki ağını geliştirme, uluslararası pazarlara açılım, kurumsal alt yapıyı oluşturma gibi alanlarda da katkı sağlayacağına inandıklarını ifade etti.

Perihan İnci ise bir yatırımcı olarak uzun yıllardır endüstriyel dijitalleşme ve teknolojiler alanındaki gelişmeleri çok yakından takip ettiğini ve son yıllarda yapay zeka uygulamalarının da devreye girdiği bu alanın geleceğine çok inandığının altını çizdi. İnci, önümüzdeki dönemde, Mechanica’yı mevcut stratejisi doğrultusunda ürün geliştirme, kurumsallaşma, yönetişim ve uluslararası pazarlara açılım gibi başlıklarda kendisinin 35 yılı aşan iş tecrübesi ve güçlü bir kadro ile destekleyecekleri için heyecan duyduklarını ifade etti.