Tayvanlı Tiyaret Heyeti 20 Şirketle İstanbul'a Geliyor Tayvanlı Tiyaret Heyeti 20 Şirketle İstanbul'a Geliyor

Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu’nun (MASFED) eğitim ve belgelendirme kuruluşu olarak hayata geçirilen Mesleki Yeterlilik Merkezi (MYM) ile Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden Başkent Üniversitesi arasında akademik anlamda gerçekleştirilecek çalışmalar için işbirliği protokolü imzalandı.

MASFED Genel Başkanı Aydın Erkoç ve Başkent Üniversitesi Rektör V. Prof. Dr. Hakan Özkardeş arasında imzalanan işbirliği protokolünün imza törenine Rektör Yrd. Prof. Dr. Füsun Eyidoğan, Eğitim Koordinatörü Prof. Dr. Abdülkadir Mehmet Varoğlu, BEDAM Merkez Müdürü Prof. Dr. Feride Bahar Işın, MASFED Genel Sekreteri Niyazi Berktaş ve MASFED MYM Genel Müdürü Elmas Koç katıldı.

SERTİFİKALANDIRMADA 100 BİN BARAJINA ULAŞTI

Erkoç, MASFED olarak 15 yılı aşkın süredir sektörün ve mesleğin sorunlarını çözmek, bu mesleğin daha iyi koşullarda yapılmasını sağlamak amacıyla birçok çalışma gerçekleştirdiklerini belirterek şöyle konuştu:

“Yaklaşık 10 yıldır alım satım işiyle uğraşan ticaret erbaplarına MASFED MYM olarak mesleki yeterlilik eğitimi veriyor, sınav sonrası belgelendirme çalışmalarını yürütüyoruz. Bu zamana kadar 100 bine yakın kişiyi yetki belgesi ile yetkilendirdik. Bu çalışmaların kapsamını genişleterek akademik programlar da ekliyor, meslek edindirme eğitimleri ile daha geniş kitlelere ulaşıp ülke genelinde istihdama daha fazla katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bu bağlamda ülkemizin en saygın eğitim kurumlarından olan Başkent Üniversitesi Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri (BEDAM) ile yürüteceğimiz işbirliği çalışmaları bizler için çok kıymetli.”

Başkent Üniversitesi Rektör V. Prof. Dr. Hakan Özkardeş ise yapılan işbirliğinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, “MASFED, Türkiye çapında çok geniş bir ağı olan önemli bir kuruluş. İki kurumun birlikte hazırlayacağı eğitim programlarıyla güçlü bir sinerji yaratılacağına inancımız tam. Bu anlamda da MASFED ile yapılan bu güç birliğinden çok memnunuz” açıklamalarında bulundu.
 

Editör: Ayşete Yavaş