KIZILDENİZ’DEKİ KRİZ TÜRK İHRACATÇISINA AVANTAJ SAĞLAYABİLİR KIZILDENİZ’DEKİ KRİZ TÜRK İHRACATÇISINA AVANTAJ SAĞLAYABİLİR

Lojistik hizmetlerinde mükemmeliyeti hedefleyen Mars Logistics, demiryolu, karayolu, denizyolu, havayolu taşımacılık hizmetlerinin yanı sıra depolama, gümrükleme, sigorta gibi hizmetler de sunarak müşterilerine anahtar teslim çözümler sağlamaya devam ediyor.

MARS LOGİSTİCS FİLOSUNU BÜYÜTÜYOR

Mars Logistics Yönetim Kurulu Üyesi Gökşin Günhan, “Mevcut durumda 3.202 üniteden oluşan özmal filomuzu 650 römork, 250 çekici ve 90 adet vagon satınalması daha yaparak büyütüyoruz.” derken, filo yatırımı yapmalarının nedenini şu şekilde açıkladı: “Müşterilerimizin projelerine, taleplerine ve lojistik stratejilerine göre yatırımlarımızı gerçekleştirmekteyiz. Müşterilerimizle birlikte büyümek, iş süreçlerini kolaylaştırmak ve en verimli lojistik süreçlerini onlar için kurgulamak ilk önceliklerimiz arasında yer alıyor.”

Paris’te yakın zamanda bir depo açtıklarını belirten Günhan, “Şirketimizin büyüme stratejilerine paralel olarak Fransa’da ve İspanya’da şirketler kurmuştuk. Geçen aylarda ise Paris’te açtığımız depomuz ile bölgedeki hizmet çeşitliliğimizi artırarak ve alt yapımızı geliştirerek müşterilerimize daha geniş imkanlar sunmaya başlamış olduk.” dedi. Günhan, yurtiçinde de bayi stok yönetimi, parsiyel taşımacılık, bayilere dağıtım, depolama, sipariş hazırlama gibi birçok hizmet sundukları "Yurtiçi Dağıtım Kanalları" operasyonlarında da büyümeye, transfer merkezleri açmaya devam edeceklerini belirtti.
Intermodal taşımacılık modelinin çevre dostu olması ve operasyonel avantajları sebebiyle gün geçtikçe daha çok önem kazandığını ve müşterileri tarafından daha çok tercih edildiğini dile getiren Günhan, Trieste – Halkalı – Avrupa arasındaki haftalık tren seferlerini 42’ye çıkaracaklarını söyledi.

Mars Logistics olarak bu seneyi 500 milyon euro konsolide ciro ile kapatmayı öngördüklerini söyleyen Günhan, “2.000 kişinin üzerinde çalışma arkadaşımızla, yurt içi ve yurt dışında 37 şube ve depomuzda tüm sektörlere ihracat, ithalat, depolama, yurtiçi dağıtım hizmetleri vermekteyiz ancak iş hacmimizin büyük bir kısmını otomotiv ve tekstil sektörleri oluşturmakta. Otomotiv sektöründe yaklaşık 500, tekstil sektöründe ise 2.000 firma olmak üzere bütün sektörlerde toplamda 8.000’e yakın firmaya hizmet sunuyoruz.” dedi.