banner1339
x

YENİ YATIRIM İLE İLGİLİ AÇIKLAMA GELDİ

Ford Otosan, Ford Motor Company ve Volkswagen AG'nin Türkiye'de ortak ticari araç üretiminin lokasyonu görüşmelerinin sürdüğünü ve somut bir karar alınmadığını duyurdu.

YENİ YATIRIM İLE İLGİLİ AÇIKLAMA GELDİ
Robot Zirvesi

İSTANBUL (AA) - Ford Otosan bir basın açıklaması yaparak, Ford Motor Company ve Volkswagen AG'nin Türkiye'de ortak ticari araç üretim lokasyonuna ilişkin görüşmelerin halihazırda devam ettiğini ve henüz somut bir karar alınmadığını duyurdu.

Yapılan açıklamada, bazı basın-yayın organlarında, şirketin ana ortaklarından Ford Motor Company ile Volkswagen AG tarafından ortak ticari araç üretimin Kocaeli'de gerçekleştirileceği yönünde çıkan yatırım haberlerinin gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

Şirketten yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Global Ford Motor Company ve Volkswagen AG arasında 2018 yılından bu yana devam eden iş birliği planları kapsamında 1 tonluk orta ticari araç ortak üretim lokasyonuna ilişkin görüşmelerin halen devam ettiği bilinmektedir. Aynı zamanda, söz konusu yatırım projesi hakkında Şirketimiz ile Ford Motor Company arasında da görüşmeler devam etmekte olup, henüz konuya ilişkin olarak somut bir karar alınmamıştır." 

Açıklamada  ayrıca, habere kaynak gösterilen Kocaeli Sanayi Odası tarafından haberde bahsedilen içerikte resmi ya da gayri resmi bir açıklama yapmadığını kamuoyu ile paylaştığını, görüşmelerin sonuçlanarak konuyla ilgili yönetim kurulu kararı alınması halinde Sermaye Piyasası Kurulu’nun Özel Durumlar Tebliği’ne uygun olarak gerekli açıklamaların yapılacağı ifade edildi. 

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2020, 16:09
YORUM EKLE

walter

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını