YENİ NESİL TIG KAYNAK MAKİNASINI PAZARA SUNDU

Lincoln Electric Türkiye yeni nesil kaynak makinasını pazara sunduğunu duyurdu.

YENİ NESİL TIG KAYNAK MAKİNASINI PAZARA SUNDU
Robot Zirvesi

Lincoln Electric Türkiye, yeni nesil invertörlü TIG kaynak makinası INVERTEC® 275TP’yi piyasaya sürüyor. TIG ve örtülü elektrod kaynaklarında mükemmel sonuçlar veren INVERTEC® 275TP, çelik, paslanmaz çelik ve alaşımlı çelikler malzemelerle kaynak yapılmasını kolaylaştırıyor.

İŞLEMLERİ İZLEMEYİ VE TAKİBİ KOLAYLAŞTIRIYOR

Genel imalat, ağır imalat, yapı, nakliyat, kimyasal işleme, tersane ve boru hattı gibi alanlarda kullanılacak olan kaynak makinası verimliliği artırmak için mükemmel ve etkin performans sunuyor.

En son enerji tasarrufu teknolojisi ve benzersiz tasarımı sayesinde en zorlu ortamlarda çalışmaya hazır olan model, mükemmel kaynak sonuçları elde etmek için dijital iletişim sistemlerini ve USB gibi yerleşik iletişim cihazlarını kullanarak kaynak işlemlerini izlemeyi ve takibi kolaylaştırıyor. 

ZORLU KOŞULLAR İÇİN UYGUN, DOĞA DOSTU

Profesyonel kaynağın bir sonraki adımı olan yeni INVERTEC® 275TP; 270A’lik güç ünitesi, yüksek soğutma verimliliğine sahip kompakt ve hafif COOLARC® 27 soğutucusu ve üstün hareket ve taşıma beceriyi sağlamakta olan 2 tekerli sağlam CART 24 el arabası ile modüler bir sisteme sahip.

INVERTEC® 275TP, yüksek üretim verimliliği, dijital kaynak akımı kontrolü ve True HD testi ile dikkati çekiyor. Söz konusu özellikleriyle, zorlu çevre şartları için ideal bir kaynak makinası olarak öne çıkan ürün, inverter teknolojisiyle de doğa dostu bir model olarak adından söz ettiriyor.

Yüksek verimlilik sayesinde daha düşük güç tüketimi ile enerji tasarrufu sağlarken, otomatik güç tasarrufu modları ile ön plana çıkıyor. Çift taraflı ve bütünüyle gömülü PCB ile her yerde kullanıma hazır bir model olan INVERTEC® 275TP, metal konstrüksiyon işleri için de ideal çözümler üretiyor. Ürünün en önemli özelliklerinden biri de selülozik elektrot yakma özelliği. Bu özellik sayesinde kaynak makinası tüm elektrodların kaynağında kullanılabiliyor.

YÜZDE 30'A KADAR DAHA HIZLI KAYNAK PERFORMANSI 

TIG DC PULSE kaynağına da imkan sunan makine daha düşük ısı girdisi ile ince iş parçalarında bozulma ve çarpıklığı azaltırken kaynak havuzunun çok daha iyi kontrol edilmesini sağlıyor, kaynak penetrasyonunu, kaynak hızını ve niteliğini artırıyor. Makine daha az sıçrama ile kaynak uçlarında kusursuz bir ergime sağlıyor ve tüm pozisyonlarda kaynak yapabilmek için kullanılabiliyor. Pulse modu ayrıca daha az ısı girdisi ile yüzde 30’a kadar daha hızlı kaynak performansı sağlıyor.

İnce malzemelerde punta kaynağı yapabilmek için de kullanılabilen INVERTEC® 275TP herhangi bir kaynak deformasyonu olmadan minimum ısı girdisi ile hızlı ve doğru puntalama yapılmasına olanak tanıyor. Makina tek tip, kontrollü bir görünüm oluşturmanın gerektiği çok sayıda ve tekrarlayan nokta kaynak faaliyetleri için de ideal bir çözüm olarak dikkat çekiyor. Ayrıca metal iş parçasının yüzeyini eritmek ve kaynatmak için ısıyı kullanarak kaynağı daha sert hale getiriyor ve bu da malzemeler için daha yüksek korozyon direnci manasına geliyor.

Yeni ürün profesyonel olmayan TIG kaynakçılarının arkı stabilize etmesi, ısı girdisini azaltması, pulse optimize etmesi, kaynak işlemini hızlandırması, makinanın genel çalışmasını kontrol etmesi, akım, dolgu malzemesi ve gazdan tasarruf etmesi ve ince sac üstünde bozulmayı sınırlaması için de klavuzlu kurulum imkanı veriyor.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2021, 08:35
YORUM EKLE

Fatih Otomasyon

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını