banner1322
x

Yamazaki Mazak'ın kesme hassasiyeti

Yamazaki Mazak'ın 4kW lazer kesim makinası, 8.000 mm maksimum uzunluğa sahip boru veya tüp gibi büyük yapı malzemelerini kesebilir. 15.000mm'ye kadar farklı seçeneklerle 3D FABRI GEAR III; bina yapıları, ısıtma ve havalandırma sistemleri gibi inşaat endüstrisinde kullanılan uzun ve ağır boruların kesilmesinin yanı sıra vinçler ve tarım makinaları gibi makina uygulamaları için idealdir.

Yamazaki Mazak'ın kesme hassasiyeti
Robot Zirvesi

FABRI GEAR serisi; Abu Dhabi'deki Yas Marina Formula Bir pisti, Gdansk, Polonya'da bulunan ulusal futbol stadyumu ve dünyanın en yüksek yayın kulesi olan Tokyo Sky Tree gibi birçok prestijli inşaat projesinde kullanıldı. Lazer kesme makinası, beş farklı eksende hareket olanağı sağlayan bir 3D torç ile donatılmıştır. Bu sayede, makina hem kapalı hem de açık profilleri kesebilmektedir. Torç, metal boruların boşluk bırakmadan birbiriyle birleşmesini sağlamak için dikey kesim yaparak sektör lideri hassasiyet seviyeleri sunar. Bu, kaynak yapma öncesinde kesilen metali tutmak için çenelere olan ihtiyacı azaltır ve kaynak materyalinin miktarını düşürür. Böylece kaynağın daha hızlı ve daha güçlü olmasını sağlar. Mazak, 3D FABRI GEAR III ile boru kesiminin geleneksel olarak kesilen boruya göre iki kat daha hızlı kaynaklanıp montajlanabileceğini ön görüyor. Ayrıca, delik açma süresi önemli oranda azaltan otomatik optimum odak konumlandırma özelliği ile yüksek hassasiyetli kesme garanti edilir.

AYNI MAKİNADA TEK BİR AYARDA
En son modelimiz; daireden kareye, dikdörtgen ve üçgen boruya kadar tüm şekillerdeki malzemeleri kesebilir. Yuvarlak iş parçaları için maksimum kesme boyutu, 406,4 mm ve kare iş parçaları için 300mm'dir.Titreşimi önleyen ve son derece hassas kesim sağlayan dört ayna sistemiyle donatılmıştır. Buna ek olarak, otomatik merkezleme sistemi, kareden daire şekilli veya üçgen boru ayarında değişiklik olmaksızın hızlı kurulum sağlar. 3D FABRI GEAR III ayrıca, isteğe bağlı bir kılavuz ünitesi içeren "DONE-IN-ONE" tek bağlamada işlem imkanı sunar. Çözüme dahil olan kılavuz ünitesi, lazer kesim ile aynı makinada tek bir ayarda, işleme sürelerinde önemli kısaltmalar elde edilmesine yardımcı olur. Yüksek çok yönlülük ve maksimum iş parçası verimi sunmak için isteğe bağlı zincir konveyörü de bulunur.
 

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2018, 20:29
YORUM EKLE

Endaş

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını