TÜRKTRAKTÖR, LOGO YAZILIM İLE DİJİTALLEŞTİRECEK

TürkTraktör bayilerinin ve yetkili servislerinin dijitalleşme yolculuğunu Logo Yazılım ile yürütecek.

TÜRKTRAKTÖR, LOGO YAZILIM İLE DİJİTALLEŞTİRECEK
Endüstrideara

TürkTraktör ve Logo Yazılım, dijitalleşme yolculuğunda üç yıl boyunca birlikte yürümeye karar verdi. Türkiye’nin tarım mekanizasyonundaki önemli firması, söz konusu projeyle bayi ve yetkili servislerinin iş süreçlerini iyileştirerek verimliliklerini artırmak amacıyla ekosistemini dijitalleştirmeyi hedefliyor. 

DÖNÜŞÜM YOLCULUĞUNU YENİ BİR BOYUTA TAŞIYACAK

Proje kapsamında bayi ve yetkili servislerin ticari ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanan entegre yazılım sıfır araç, ikinci el, yedek parça, servis gibi operasyonların takibinde kullanılacak. İlk aşaması geçtiğimiz sene analiz çalışmalarıyla başlanan projede, Logo'nun ERP yazılımı Logo j-Platform ile tüm satın alma, satış, finans, muhasebe, e-dönüşüm, bordro, puantaj ve ücret hesaplamaları gibi fonksiyonlarla uçtan uca hizmet sunulması planlanıyor.

Bayilerini ve yetkili servislerini ziyaret eden müşterilerinin mağaza ziyaretinden teklifin iletilmesine, siparişin oluşturulmasından faturalanmasına kadar geçen tüm süreçleri Logo çözümleri ile takibinin sağlanması ve bu sayede süreçlerin tek platformda bir araya getirilerek TürkTraktör'ün iş süreçleriyle entegre yönetilebilmesi hedefleniyor.

Proje ayrıca, şirketin dijital dönüşüm yolculuğunda bayileri ile iletişimini yeni bir boyuta taşıyacağı önemli bir adım olacak. 

"BAYİ EKOSİSTEMİNİN YOLCULUĞUNA DEĞER KATMAKTAN MUTLUYUZ" 

Dijital dönüşümün bir boyutunun da ekosistemin bütünsel olarak dijitalleşmesi olduğunu vurgulayan Logo Grup CEO’su M. Buğra Koyuncu, paydaşların, çalışanların, tedarikçilerin, iş ortakların ve bayilerin de dijitalleşmeye başladığını söyledi.

Koyuncu, sözlerine şöyle devam etti:

"Bir şirketin tedarikçileri, bayileri ve müşterileriyle oluşan tüm ekosisteminde yaratılan veri ve bu verinin yorumlanıp tüm işlerde kullanılması şirketlerin süreçlerini değiştiriyor. Şirketler ve müşteriler tarafından üretilen bu veriler büyük bir dijital yığına dönüşüyor. Böylece değişen iş kültüründe bırakılan her iz, anlamlandırılmak üzere biriken ‘Büyük Veri’ye dönüşüyor. Tam da bu noktada paydaşların arasındaki veri akışını düzenleyen, entegre eden, konuşturan sistemlere ihtiyaç duyuluyor. Kurumsal iş yazılımları da vücuttaki damarlar gibi bilgi akışının sağlıklı bir şekilde yapılmasını sağlıyor.  Bu anlamda TürkTraktör gibi sektöründe öncü ve lider bir kuruluşla böylesine büyük bir iş birliğine başlayarak bayi ekosisteminin dijitalleşme yolculuğuna değer katmaktan çok mutluyuz."
 

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2021, 19:27
YORUM EKLE

Fatih Otomasyon

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını