banner1322
x

TÜLOMSAŞ PROJESİNE ÇÖZÜM SAĞLAYACAK

TÜLOMSAŞ, 16 Silindirli Dizel Motor Modernizasyon Projesi’nde, yanma analizörü ve silindir içi basınç sensörleri için Kistler'i tercih etti.

TÜLOMSAŞ PROJESİNE ÇÖZÜM SAĞLAYACAK
Endüstrideara

Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi A.Ş. (TÜLOMSAŞ)’nin TÜBİTAK MAM, SDM ve Marmara Üniversitesi iş birliğiyle devreye aldığı "16 Silindirli Dizel Motor Modernizasyon Projesi"nde, tercihini Kistler'den yana kullandı.

Projede yanma analizörü ve silindir içi basınç sensörleri konusunda destek sunacak Kistler, bu kapsamda, tüm işlevleri içeren (komple) bir yanma analizörü olan KiBox çözümünü sağlayacak. 

KiBox; silindir içi, egzoz, emme ve enjeksiyon basınçları, akım kelepçeleri ve krank açısı enkoderi gibi girdilere bağlanıp veri toplayacak. 

Söz konusu verileri görselleştirecek olan KiBox, aynı zamanda ısı salınımı, IMEP, P/V diagramı ve motor hızı gibi hesaplamaları da gerçek zamanlı gerçekleştirip görsel olarak sunacak.

SAVUNMA VE HAVACILIK SANAYİİNE ÇÖZÜMLER SUNUYOR

Türk savunma ve havacılık sanayisine, farklı alanlarda da çözümler sunan firma; basınç, güç, tork ve ivme değerlerinin dinamik olarak ölçülmesi teknolojileri alanında çalışmalar yapıyor.

Ayrıca bunlar içerisinde çarpışma ve patlama testi mankenleri de bulunuyor.
 

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2020, 17:41
YORUM EKLE

Elesa

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını