banner1118
x

TOYOTA ÜRETİME BAKIM ARASI VERİYOR

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, planlı bakım, onarım ve revizyon çalışmaları sebebiyle üretim molası verecek.

TOYOTA ÜRETİME BAKIM ARASI VERİYOR
Enerji Zirvesi

Türk otomotiv sektörünün öncü kuruluşlarından biri olan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, planlı bakım, onarım ve revizyon çalışmaları nedeniyle 1-15 Ağustos 2021 tarihleri arasında üretime ara vereceğini açıkladı.

YILLIK İZİNLER KULLANILACAK

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, planlı bakım, onarım ve revizyon çalışmaları nedeniyle 1 - 15 Ağustos 2021 tarihleri arasında tatile giriyor.

Fabrika çalışanlarının büyük çoğunluğu bu periyotta yıllık ücretli izinlerini kullanırken, fabrikada yalnızca bakım çalışmalarında görevli personel bulunmaya devam edecek.

SAKARYA VE TÜRKİYE'YE KATMA DEĞER SAĞLIYOR

Türkiye’nin üretim ve ihracat devlerinden Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, 2021 yılında 247 bin adet araç üreterek bunun 197 binini ihraç etmeyi hedefliyor.

Şirket, 2021 yılının ikinci yarısı ve gelecek yıllarda da yüksek kaliteli araçlarının yanında verimlilik, güvenlik, çevre ve diğer üretim faktörlerini fabrikasında en üst seviyede tutmayı sürdürecek.

Üretiminin yüzde 90’ını dünyanın 150’den fazla ülkeye ihracatını gerçekleştiren firma, halihazırda 5 bin 500 kişilik istihdamı ve 2,27 milyar dolar değerinde toplam yatırımı ile Sakarya ve Türkiye’ye katma değer sağlamaya devam ediyor

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2021, 09:43
YORUM EKLE

Nidec

NSK

Dergiler