banner1339
x

TOGG VE PLUG AND PLAY İŞ BİRLİĞİ GERÇEKLEŞTİRECEK

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu Togg, küresel rekabete hazırlanma yolunda Plug and Play ile iş birliğine gidiyor.

TOGG VE PLUG AND PLAY İŞ BİRLİĞİ GERÇEKLEŞTİRECEK
Robot Zirvesi

Togg, küresel mobilite ekosistemini büyütmek hedefiyle dünyanın en büyük inovasyon platformu olan Plug and Play ile iş birliği gerçekleştirecek. 

MOBİLİTE HIZLANDIRMA PROGRAMI İLE REHBERLİK EDECEK

Almanya'nın Stuttgart şehrinde gerçekleşen STARTUP AUTOBAHN Expo 2022 etkinliğine katılan Togg, 20 ülkede 400 kurumsal partnere sahip bir yenilik platformu olan Plug and Play ile iş birliğine gidileceğini açıkladı.

Firma, söz konusu iş birliği çerçevesinde Türkiye'de Bilişim Vadisi'yle hayata geçirdiği "Mobilite Hızlandırma Programı"nı uluslararası arenaya taşıyarak uluslararası hale getirecek ve start-up'lara kılavuzluk edecek.

STARTUP AUTOBAHN'A ÜYE OLDU, KÜRESEL OYUNCULARLA ÇALIŞACAK

Program kapsamında, global girişimcilere mentorluk, finansal danışmanlık ve proje desteği gibi ihtiyaç duyulan konularda destek verilecek.

Firma, aynı zamanda Plug and Play'in desteklediği açık inovasyon platformu STARTUP AUTOBAHN'a da üye olarak küresel oyuncularla beraber mobilite alanında aktif rol alacak.

"START-UP'LARI DESTEKLEMEK ADINA ATTIĞIMIZ ÖNEMLİ BİR ADIM"

Konu hakkında açıklamalar yapan Togg CEO'su Gürcan Karakaş, mobilite ekosisteminde start-up'ların, yeni teknoloji çözümlerinin çok önemli bir parçasını olduğunu dile getirerek, firmaların 5-10 yıl evveline kadar kendi Ar-Ge birimlerine güvendiklerini ancak start-up'lar ile birlikte teknolojik yeniliğin daha önce hiç görülmemiş bir hıza ulaştığını, ekosistemin şekillenmesi noktasında kilit bir rol oynadıklarına dikkat çekti.

Yeni oyuncularla gerçekleştirilen iş birliklerinin sürdürülebilir değer yaratılmasına olanak sağladığını ifade eden Karakaş, "Plug and Play ile hayata geçireceğimiz Mobilite Hızlandırma Programı da ekosistemin çok önemli bir unsuru olan start-up'ları desteklemek için attığımız önemli bir adım. Avrupa'nın gerçek anlamda ender mobilite ekosistemi uygulama platformuyuz. Haziran ayında Avrupa’nın en büyük teknoloji ve startup etkinliği olan Vivatech'te yer alarak startup yaklaşımımızı aktardık. Etkinliğin merkezinde yer alan Mobility Park by Togg ile de startupların nabzını tutma fırsatı bulduk. Küresel rekabete hazırlanan bir şirket olarak sadece ülkemizde değil, uluslararası alanda da mobilite ekosistemini geliştirecek her türlü çalışmanın içinde olmaya devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

"BİR OTOMOBİLDEN ÇOK DAHA FAZLASI OLMAYI HEDEFLİYOR"

Konuya ilişkin Plug and Play Türkiye Direktörü Lale Gözübüyük ise Togg'un, bir otomobilden çok daha fazlası olmayı hedeflediğini söyledi.

Gözübüyük, platformlarının küresel otomotiv şirketlerinin yanı sıra başta mobilite olmak üzere pek çok sektöre yayılan bilgi birikimini, geliştirdiği olanaklarını bu uzun yolculuğunda Togg ile paylaşmaktan mutluluk ve gurur duyacağını sözlerine ekledi. (AA)

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2022, 10:38
YORUM EKLE

Elesa

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını