TEZMAKSAN'DAN YATIRIM: SİVAS FABRİKASININ TEMELİ ATILDI

Tezmaksan'ın yeni yatırımı Sivas fabrikasının temeli düzenlenen törenle atıldı. Tezmaksan Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aydoğdu, doğduğu topraklara yatırım yapmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti.

TEZMAKSAN'DAN YATIRIM: SİVAS FABRİKASININ TEMELİ ATILDI
Endüstrideara

40 yılı aşkın süredir Türkiye talaşlı imalat sanayisinin önde gelen oyuncularından biri olan Tezmaksan, yeni yatırımı için ilk kazmayı vurdu. Firma, Sivas Nuri Demirağ Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) 53 dönüm arazi üzerine 15 milyon avro yatırımla kurulacak fabrikanın temel atma törenini gerçekleştirdi.

ROBOTLU OTOMASYON SİSTEMLERİYLE CNC TEZGAH ÜRETECEK

Firma, robotlu otomasyon sistemleriyle CNC tezgah üretimi gerçekleştireceği yeni fabrikası ile üretim kapasitesini 10 kat artırmak ve ilk etapta 10 milyon avro ihracat getirisi sağlamayı hedefliyor.

"TEMEL ATMALAR HEYECAN VERİYOR, MOTİVE EDİYOR"

Aynı zamanda Sivas'ta Cazibe Merkezleri Programı'na alınan Demirağ OSB'nin üçüncü fabrikası olan fabrikanın temel atma törenine; Tezmaksan Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aydoğdu, Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Aydoğdu, Genel Müdürü Hakan Aydoğdu ile Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas Belediye Başkan Vekili Turan Topgül, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, Demir Grup Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz ve çok sayıda davetli katıldı.

Memleketine yatırım yapan iş insanı Aydoğdu'ya teşekkür eden Vali Ayhan, Sivas'ın birlik ve beraberlik içerisinde yatırımlara devam ettiğini, Demirağ OSB'de temel atma törenlerinin süreceğini dile getirdi. Tüm kurumlarla Sivas'ın hayallerini gerçekleştirmeyi çalıştıklarını kaydeden Ayhan, bu temel atmaların heyecan verdiğini ve kendilerini motive ettiğini söyledi.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından iki ayrı paylaşım yapan Vali Ayhan, "Kendi alanında Türkiye’de lider Avrupa’da sayılı şirketler arasında bulunan, ülkemiz ekonomisine müstesna katkıları ile tanınan Tezmaksan Makina, Sivas’ta katma değeri yüksek ürünler üretecek. Doğdukları topraklara ‘Ahde Vefa’ örneği gösteren yatırımcılarımıza teşekkür ediyorum." ve  "Demirağ OSB’de 3. fabrikanın da temellerini attık. Hamdolsun! Tezmaksan Makina tarafından 15 Milyon €’luk yatırımla robotik teknolojileri kullanılarak üretim yapılacak. Ülkemize ve şehrimize hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

"İLK ETAPTA 70 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAĞIZ"

Doğduğu topraklara yatırım yapmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyen Tezmaksan Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aydoğdu, memleketin en önemli meselesinin istihdam olduğunu belirterek, 53 dönüm arazide 15 milyon avroluk yatırım gerçekleştireceklerini, ilk etapta 70 kişiye istihdam sağlayacaklarını vurguladı.

Yeni yatırımla ilgili firmanın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda ise, şöyle denildi:

"40 yılı aşkın süredir Türkiye talaşlı imalat sanayisine liderlik etmekten kıvanç, ülke ekonomisine katkı vermekten gurur duyuyoruz. Sivas Nuri Demirağ Organize Sanayi Bölgesi'nde 53 dönüm arazi üzerine 15 milyon Euro yatırımla kuracağımız fabrikamızın temelini atarak uzun zamandır kurduğumuz bir hayali daha gerçeğe dönüştürdük. Robotlu otomasyon sistemleriyle CNC Tezgah üretimini yapacağımız yeni fabrikamızla hedefimiz, üretim kapasitemizi 10 kat artırmak ve ilk etapta 10 milyon Euro ihracat getirisi sağlamak. En büyük gayemiz yeni yatırımlarımızla sanayimizin çözüm ortağı olurken, Endüstri 4.0 ve otomasyonun izinde başarılarımızla Tezmaksan’ın adını tüm dünyaya duyurmaya devam etmek." 

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2022, 18:20
YORUM EKLE

Elesa

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını