banner1322
x

STM’den global iş birliği

Savunma Sanayii Başkanlığı’nın verdiği askeri gemi ihracat görevi çerçevesinde; STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş, gerçekleştireceği muhtelif yurt dışı deniz platformları modernizasyon çalışmalarının sertifikasyonu için denizcilik endüstrisinde dünyanın önde gelen klaslama kuruluşlarından birisi olan DNV GL ile el sıkıştı.

STM’den global iş birliği
Robot Zirvesi

SSB’nin askeri denizcilik alanında çizdiği vizyon çerçevesinde, Türk Deniz Kuvvetleri'ne yönelik Korvet ve Denizaltı Projeleri'nin yanı sıra Pakistan Denizde İkmal ve Gemisi ve denizaltı modernizasyonu ile Deniz Üslerinin Analizi gibi pek çok önemli projeyi başarıyla sürdüren STM, yabancı Deniz Kuvvetleri'ne ait deniz platformlarının modernizasyon faaliyetlerinin sertifikasyonunda global bir iş birliğine imza attı.

DNV GL ile yapacakları projeyi değerlendiren STM’li yetkililer “Günümüzde deniz platformları  en karmaşık yapıya sahip askeri sistemlerden biri olup, son teknolojiler ile birlikte kalite kontrol süreçlerinin süreklilik arz etmesini gerektirmektedir. DNV GL ile birlikte, modernizasyon hizmeti verdiğimiz muhtelif yabancı Deniz Kuvvetleri’nin güvenilir deniz filolarına sahip olmasını sağlayacağız.” açıklamasında bulundu. Gerek suüstü gerek su altı platformlarında üstün görev kabiliyeti sağlamanın; yüksek kaliteli malzemeler, teknolojik üretim ve olağanüstü bir kalite kontrol süreci gerektirdiğini belirten STM yetkilileri şunları söyledi: “DNV GL, askeri deniz platformlarının sertifikasyonu ve klaslaması konusunda uzun yıllara dayanan ve yapısal unsurları, makina aksamı ve elektrik/elektronik teçhizatı da kapsayan engin bir tecrübeye sahip bir sertifikasyon ve klaslama kuruluşudur. DNV GL’nin sahip olduğu bilgi birikimi ve tecrübenin STM ile birlikte değerli bir birlikteliğe dönüşeceğine inanıyoruz.” 

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2018, 09:34
YORUM EKLE

Elesa

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını