banner1322
x

Saf-Holland, Treder’e ev sahipliği yaptı 

Saf-Holland, Düzce’deki fabrikasında yeni ürün gamını Treder üyelerine tanıttı. 

Saf-Holland, Treder’e ev sahipliği yaptı 
Endüstri 40 Zirvesi

Treyler Sanayicileri Derneği’nin Yönetim Kurulu, Saf-Holland’ın Düzce’deki üretim tesislerinde bir araya geldi. Treder Başkanı Kaan Saltık ile ziyarette bulunan Treder üyeleri, Saf-Holland’ın en yeni ürün ve gelişmeleriyle ilgili bilgi alarak fabrikayı gezdiler. 

17’NCİ ÜRETİM TESİSİ DÜZCE’DE

Ticari araçlar sektöründe treyler, çekici ve otobüs uygulamalarının lider tedarikçilerinden Saf-Holland, Türkiye’deki ilk üretim tesisi olan Düzce fabrikasını 2017 yılında hizmete açmıştı. Merkezi Almanya’da bulunan şirketin dünya genelindeki 17. üretim tesisi olan Düzce’de hem iç pazar hem de ihracat için aks üretimi yapılıyor. Ayrıca Saf-Holland ürün ailesi, treyler ve semitreyler için komple aks grupları, treyler ayakları ve king pin gibi kritik ürünlerin yanı sıra çekiciler için beşinci teker, ağır kamyon ve otobüsler için havalı süspansiyon sistemleri gibi çözümleri de kapsıyor.

BURADAKİ ÜRETİM, AVANTAJ SAĞLIYOR

Fabrika ziyareti sırasında açıklama yapan Treder Başkanı Kaan Saltık “Treder üreticileri olarak Türkiye’de iç pazarın ihtiyaçlarına cevap verdiğimiz gibi önemli ihracat potansiyelimizi de ortaya çıkartmak için çabalıyoruz. Bu doğrultuda sektörde yola birlikte devam ettiğimiz Saf-Holland gibi global tedarikçilerimizin Türkiye’de yatırım ve üretim yapıyor olmalarından son derece memnunuz. Hem lojistik anlamında biz treyler üreticileri için kolaylık oluyor, hem de fiyat avantajı sağlanıyor.” diye belirtti. 

TÜRKİYE’DE YATIRIMLARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ

Saf-Holland EMEA Bölge Başkanı Alexander Geis ise Treder üyelerine ziyaretleri için teşekkür ederek, sektör ile ilgili değerlendirmede bulundu “Türkiye, Saf-Holland Group olarak çok önem verdiğimiz bir bölge. Zaten dünyadaki 17 üretim tesislerimizden birinin Türkiye’de olması da bunun göstergesi. Tüm pazarları yakından takip ediyoruz ve son zamanlarda Türkiye’deki pazar daralmalarını da gözlemliyoruz. Hepimizin bildiği gibi bu süreçler her ülkede zaman zaman yaşanabilen geçici dönemler. Biz Türkiye’nin potansiyelini biliyoruz. Bu doğrultuda yatırımlarımıza da devam edeceğiz.” 

ANTREPOMUZ HAZIR

Saf-Holland Türkiye Genel Müdürü Bilal Azizoğlu fabrika gezisi sırasında bilgi vererek “10 bin metrekaresi kapalı, 3 bini açık olmak üzere toplam 13 bin metrekarelik bir alan üzerine fabrikamızı kurduk. Şimdi bir Antrepo da hazırladık. Düzce’deki üretimimizle Türkiye’deki sektörün taleplerine ve potansiyeline göre pazar payımızı artırmayı hedefliyoruz. Türkiye’de ürettiğimiz ürünleri ihraç da ediyoruz. Hatta sektörün daralma gösterdiği 2018 yılında üretimimizin yüzde 70’ini ihracat ağırlıklı devam ettirdik.” diye açıkladı. 

Özellikle aks, süspansiyon ve bağlantı sistemlerindeki ağırlık optimizasyonu üzerinde durduklarının altını çizen Azizoğlu “Ağırlık optimizasyonu yapılan ürünler, hidrolik amortisör içermeyen havalı süspansiyon, otomatik kilitleme ve ayırma, dijital yardım sistemlerimiz ile Saf-Holland olarak fark yaratan bir konumda müşterilerimize ürün ve hizmet sunuyoruz.” diye belirtti. 
 

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2018, 16:52
YORUM EKLE

Fatih Otomasyon

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını