banner1322
x

Pilz makina emniyetinde risk değerlendirmesi ilk adımdır diyor

Makina emniyeti konusunda risk değerlendirmesi kilit önem taşıyor. Bu kapsamda Pilz uzmanları uyarıyor: Riskleri değerlendirmek yeterli risk azaltımını belirler.

Pilz makina emniyetinde risk değerlendirmesi ilk adımdır diyor
Robot Zirvesi

Etkili ve ekonomik bir risk azaltma seviyesi için zemini risk değerlendirme çalışmaları belirliyor. Makina emniyeti konusunda da operatörlerin ve bakım ekibinin çalışmaları yüksek risk faktörlerini oluşturuyor. Tesis içerisinde yaşanan bir kazanın oluşma süreci için normal şartlarda birkaç unsur yeterli olabiliyor. Bu nedenle yeni alınan makinaların devreye alınmasında yahut hatların entegre olma sürecinde belirli koruma önlemlerinin alınması gerekiyor. Bunun da temel noktası, risk değerlendirmesinden geçiyor. 
Eksiksiz hazırlanan risk değerlendirmeleri oldukça önemli bir konuyu kapsıyor. Pilz’in risk değerlendirme ve makina emniyetindeki ortağı BARD-Group HSEQ Sektör Sorumlusu Karlfried Pfeifenbring yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Biz tesisimizdeki risk değerlendirmesini önce kendimiz hazırlamayı düşündük. Ancak araştırmalarımız sonrasında bu iş ile ilgili olarak Pilz ile anlaştık. Pilz’in yaptığı risk değerlendirmesi, tesisinizdeki risklerin azalması için belirleyici bir unsuru teşkil ediyor. Bu sistemle tesisinizdeki emniyet yapısı için en iyi temeli oluşturuyor. Deneyimledikçe her şeyiyle farklı bir yaklaşım ve perspektiften faydalandığımızı söyleyebilirim.”

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2019, 18:22
YORUM EKLE

Endaş

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını