PETROL OFİSİ O ÜRÜNLERİN TÜRKİYE'DEKİ ÜRETİMİNE BAŞLADI

Petrol Ofisi, o markanın ürünlerinin Türkiye'deki ilk üretimine başladığını duyurdu.

PETROL OFİSİ O ÜRÜNLERİN TÜRKİYE'DEKİ ÜRETİMİNE BAŞLADI
Endüstrideara

 Petrol Ofisi, Chevron Brands International ile imzaladığı anlaşma çerçevesinde Texaco madeni yağ ürünlerinin üretimine başladı.

ANLAŞMA, HAVOLİNE VE DELO MARKALARINI DA KAPSIYOR

Petrol Ofisi'nin Derince'deki madeni yağ fabrikasında üretimi yapılacak olan markanın ürün çeşitliliğini; ağır vasıta motor yağları, sentetik binek otomobil motor yağları, hidrolik ve dişli yağları ile gaz motoru yağları meydana getiriyor.

Sözleşme kapsamında, Chevron'un Texaco markalı madeni yağlarının pazarlama satışı Petrol Ofisi tarafından yapılacak. Anlaşma ile Texaco'nun dünyaca ünlü Havoline ve Delo markalı ürünleri de Türkiye'de üretilip satılacak. İki firmanın, Texaco marka madeni yağların Türkiye'deki üretim, pazarlama satış faaliyetlerini kapsayan anlaşması Eylül 2020'de imzalanmıştı.

"GELİŞMENİN VE KATKININ BAŞLANGICINI SİMGELİYOR"

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Petrol Ofisi CEO'su Selim Şiper, ilk Texaco üretiminin uzun süreli bir iş birliğine işaret ettiğini dile getirdi. Geçtiğimiz yıl pandemi şartlarına karşın her alanda ve iş kolunda beklentilerin çok üzerinde rakamlara ulaştıklarını ifade eden Şiper, zor zamanlarda yeniliklere, değer yaratmaya devam ettiklerini dile getirdi.

Söz konusu gelişmelerin en önemli örneğinin madeni yağlar alanında olduğunu ifade eden Şiper, "Bu dönemde Chevron ile tüm görüşmelerimizi bir seneden kısa süre içerisinde tamamlayarak, Eylül 2020 itibarıyla Chevron'un madeni yağlarda en temel markası olan Texaco ürünlerinin Türkiye'deki üretimi dahil tüm faaliyetlerini üstlendik. Şimdi ise hazırlıkları tamamlayarak bu iş birliği kapsamındaki ilk Texaco markalı ürünlerin üretimine başlamanın gururunu yaşıyoruz. Bu güzel iş birliğinin işareti ve ilk adımı olan anlaşma, artık gelişmenin ve yapılacak katkının başlangıcını simgeliyor." şeklinde konuştu.

"ORTAK HEDEFLERİMİZE ULAŞACAĞIMIZDAN EMİNİZ"

Söz konusu iş birliğ hakkında Chevron Avrupa Genel Müdürü ve Küresel Denizcilik Madeni Yağları Genel Müdürü Pat McCloud da Türkiye'nin, Chevron için önemli bir pazar olduğuna vurgu yaptı.

Petrol Ofisi ile olan stratejik ilişkilerinde yeni bir sayfa açmanın heyecanı ve onurunu duyduklarını kaydeden McCloud, "İş birliğiyle, Türkiye madeni yağlar pazarında Texaco markasını gerek tüketici nezdinde, gerekse ticari ve endüstriyel açıdan büyütmeye kararlıyız. Vizyonumuz, Türkiye'de etkin bir pazar payı elde etmektir. Chevron olarak Petrol Ofisi gibi kuvvetli bir iş ortağı ile güven, dürüstlük ve performansa dayalı ortak hedeflerimize ulaşacağımızdan eminiz." dedi.

"KÖKLÜ İŞ BİRLİĞİMİZİ DAHA DA GÜÇLENDİRDİK"

Petrol Ofisi Madeni Yağlar Direktörü Sezgin Gürsu ise, firmalarının pazar payı ile olduğu kadar 400'den fazla ürün çeşitliliği, en büyük dağıtım, satış ağı, üretim ve depolama kapasitesi ile Türkiye'nin en büyük madeni yağ markası olduğunu belirtti.

Chevron'un da kendi alanında dünya markaları arasında yer aldığını söyleyen Gürsu, "Bu iki kuvvetli markanın 70 yıla uzanan temeli köklü ve başarılı bir ilişkisi var. Uzun süredir süren bu iş birliğinde, deniz yağlarında olduğu gibi son dönemde pek çok başarılı proje hayata geçirildi. Bugün ise iş birliğini bir üst seviyeye taşıdık. Bu ayrıntılı, uzun süreli anlaşma ve başlayan üretim ile Chevron’la yeni bir döneme girerken köklü iş birliğimizi daha da güçlendirdik ve kuvvetli büyüme yolculuğumuza istikrarlı, kendisinden emin bir biçimde devam etmekteyiz." diye konuştu. (AA)

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2021, 08:32
YORUM EKLE

Fatih Otomasyon

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını