banner1013
x

OTOMOTİV ÜRETİCİLERİ ŞANGAY FUARI'NA AKIN ETTİ

Dünyanın en büyük otomobil organizasyonu olan ve 19 Nisan’da kapılarını açan Şangay Otomobil Fuarı, 28 Nisan’a kadar devam edecek.

OTOMOTİV ÜRETİCİLERİ ŞANGAY FUARI'NA AKIN ETTİ
EndüstrideAra2

Dünyanın en büyük otomobil organizasyonu olan ve 19 Nisan 2021 tarihinde kapılarını açan Şangay Otomobil Fuarı, dünyanın farklı yerlerinden çok sayıda otomotiv üreticisinin katılımıyla devam ederken, Alman devlerinin fuara özel hazırladığı çalışmalar dikkat çekiyor.

ELEKTRİKLİ MODELLERİNİ TANITIYORLAR

Fuarda Volkswagen (VW) Grubu, BMW ve Mercedes gibi büyük markalar bir dizi yeni e-oto modeli tanıtıyor.

Dünya genelinde Covid-19 ile mücadele sürerken, Almanya’nın büyük üreticileri, umutlarını dünyanın en büyük otomobil piyasası olan Çin piyasasına bağlayarak, üretimde iyimser yaklaşımlar gösterdiler.

HER DÖRT ALMAN OTOMOBİLİNDEN BİRİ ÇİNLİLERE SATILDI

Salgın döneminde diğer ülkelere göre daha az zarar gören Alman üreticiler, Çin pazarını markaja almayı sürdürüyor.

Söz konusu dönemde Daimler, VW ve BMW sadece yüzde 10 oranında bir ciro kaybı ve yaklaşık yüzde 14'lük bir sürüm düşüşü yaşadı ki, bu onların diğer küresel çaptaki motorlu araç üreticilerine göre daha az sorunla karşılaşmalarını sağladı.

Krizden Fransız üreticiler daha çok etkilenirken, Amerikalı ve Japon üreticiler de Almanya'ya göre ciro ve sürüm açısından geride kaldı.

Alman üreticileri, otomobil satışlarının Batı Avrupa ve ABD’den daha az etkilenen Çin’deki angajmanlarıyla kurtarmayı başarırken, 2020 yılında üretilen her dört VW, BMW ve Daimler’den birinin Çinli müşterilere satıldığı bildirildi.

ÖNLEMLER KAPSAMINDA GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

Son gün olan 28 Nisan'a kadar fuardaki bin kadar standın 100 binlerce ziyaretçi tarafından ziyaret edilmesi bekleniyor.

Geçtiğimiz yaz aylarından bu yana koronavirüsü kontrol altına alması doğrultusunda Pekin'de toplanan yetkililer yedi ay içerisinde dünyanın ikinci büyük otomobil fuarı olan Şangay Otomobil Fuarı'nı düzenlemeye karar vermişti.

Ziyaretçiler negatif test sonuçlarını gösterip ateş ölçümüne tabi tutulduktan sonra akıllı telefonlarından "riskli" kabul edilen bölgelerden gelmediklerini göstererek fuarı ziyaret edebiliyorlar.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2021, 17:37
YORUM EKLE

Radyo

Dyson

Dergiler