OTOKAR KAMYON SEGMENTİNE YENİ SOLUK: ATLAS 3D

Kamyon pazarındaki iddiasını farklı bir boyuta taşımayı hedefleyen Otokar, bu doğrultuda yeni aracını tanıttı.

OTOKAR KAMYON SEGMENTİNE YENİ SOLUK: ATLAS 3D
Enerji Zirvesi

Kamyon ailesini genişleten Koç Grubu firmalarından Otokar, 2013'te ticaretin yükünü hafifletmek için satışa sunduğu Atlas ile hafif kamyon segmentine yeni bir soluk getirmesinin ardından bu kez de sektördeki iddiasını ailenin yeni üyesi 12 tonluk Atlas 3D ile arttırıyor.

"TİCARETİN GÜÇLÜ KAHRAMANI OLMAYA DEVAM EDECEK"

Her hizmete uyarlanabilir esnek yapısıyla 10 yıla yakın sürede farklı iş kollarındaki işletmelerin kamyon alımında öncelikli tercihi olan firma, Atlas 3D adını verdiği yeni kamyonunu satışa sundu. Firma, 8,5 tondan sonra Atlas 3D ile 12 tonluk segmentte de yerini aldı.

Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül, adını, mitolojide gök kubbeyi omuzlarında taşıyan güçlü kahraman Atlas'tan alan Otokar kamyon ailesinin yeni üyesi Atlas 3D'nin, üstün özellikleriyle ticaretin güçlü kahramanı olmayı sürdüreceğini ifade etti.

"HAFİF KAMYON SEGMENTİNE YENİ BİR SOLUK GETİRECEK"

Ticari araçlar alanındaki tecrübelerini bundan yaklaşık 10 sene önce Atlas ile hafif kamyon segmentine de taşıdıklarını belirten Basri Akgül, söz konusu modelin bugüne değin çeşitli iş kollarında faaliyet gösteren işletmelerin ve kamu kuruluşlarının büyük beğenisini kazandığına dikkat çekti.

Pazarda oluşan beklenti ve ihtiyacı karşılayabilmek adına ailenin yeni üyesini 12 tonluk ve 3 akslı bir versiyon olarak hazırladıklarını kaydeden Akgül, "Yeni Atlas 3D 12 tonluk azami yük ağırlığı, uygun yatırım maliyeti, ekonomik yakıt tüketimi, düşük yedek parça ve bakım giderleri ile hafif kamyon segmentine yeni bir soluk getirecek." ifadelerini kullandı.

"GÜÇLÜ ÇIKIŞIMIZI AYNI İVMEYLE SÜRDÜRECEĞİZ"

Atlas 3D ile Otokar’ın kamyon alanındaki çıkışını arttırarak devam ettirmeyi hedeflediklerini dile getiren Akgül, şöyle devam etti:

"Yeni aracımız Atlas 3D ile kamyon ailemiz büyüyor. Atlas, zor koşullara dayanıklı olmasının yanında, yüksek güç ve performans özellikleriyle bugüne kadar pek çok kurum ve firmanın öncelikli tercihi oldu. Mevcut başarımızı, yeni kamyonumuzla farklı bir tonaja da taşımak istiyoruz. Yeni Atlas’ın, güç ve konforun yanında kullanıcısına sunduğu daha yüksek taşıma kapasitesi ile pazarda büyük ilgi göreceğine inanıyoruz. Atlas 3D, özellikle lojistik ve nakliye sektörünün gözde aracı olmaya aday. Geçen yıl yüzde 50 büyüyen hafif kamyon segmentindeki satışlarımızı yüzde 64 artırmıştık. 2022 yılının ilk çeyreğinde de kamyon satışlarımızı, 2021'in benzer dönemine göre 2 katına çıkardık. Yeni Atlas 3D ile kamyondaki güçlü çıkışımızı aynı ivmeyle devam ettirmek istiyoruz."

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2022, 10:35
YORUM EKLE

Endaş

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını