banner1049
x

NSK'dan sürekli döküm makinaları için rulman

NSK, sürekli döküm makinaları için yeni seri silindirik makaralı rulmanların detaylarını paylaştı. Firma, ayrıca yeni ebatları da geliştiriyor.

NSK'dan sürekli döküm makinaları için rulman
EndüstrideAra5

NUB silindirik makaralı rulmanlar özellikle son derece zorlu çelik endüstrisi uygulamaları için bilhassa sürekli döküm makinalarının doğrultma bölümünde bulunanlar gibi kılavuz merdanelerinin tahriksiz tarafı için tasarlanmıştır. NUB makaralı rulmanlar kullanıcılara birçok benzersiz avantaj sunar. Örneğin rulmanlar sadece şaftın termik genleşmesini idare etme kabiliyetine sahip olmakla kalmamakta, aynı zamanda hattın kılavuz merdanelerinin 12 dakikaya kadar olan yanlış hizalanmalarını telafi edebilmektedir. 

RULMANLAR KRİTİK ÖNEME SAHİP

Sürekli döküm makinası uygulamaları için rakip rulmanların aksine, NUB serisi rulmanların bu iki özelliğinin bir arada işlev görmesi son derece önemlidir. Daha fazla açıklamak gerekirse iç bilezik, dış bileziği ısıl genleşme altında dengelediğinde, bunu rulmanın yanlış hizalama telafisi yeteneklerinden ödün vermeden yapar. Kendiliğinden hizalama, bilezikler ve makaralar üzerinde özel profilleme ve özel bir iç tasarım ile sağlanır. Sürekli döküm işleminde, bir kol her biri çeşitli segmentler içerebilen çok sayıda bölüme sahiptir. Döküm slab, kalıbı terk ettikten sonra, bir düzleştirici bölümünden yatay çekme kısmına geçmeden önce bükme ve eğme içeren bölümler boyunca ilerler, daha sonra belirli uzunlukta kesilir ve soğumaya bırakılır. Tek bir kol, çeşitli bölümler arasında dağıtılan 10 ila 17 segmente sahip olabilir. Tipik bir kol üzerinde yüzlerce rulman bulunması sayesinde (ki bazı sürekli döküm atölyeleri iki paralel kol kullanabilmektedir), rulmanlar proses için kritik öneme sahiptir. 

DAHA AZ SÜRTÜNME VE AŞINMA

BASİT MONTAJ

Basit montaj ise bir başka avantajdır çünkü takma/sökme ve kullanım sırasında kazara dağılmayı önlemek için segmanlar yerleştirilir. Önceki nesil serilerle karşılaştırıldığında, NSK NUB rulmanları, kollardaki kılavuz merdanelerinin zorlu çevresel koşullarıyla karşılaştıklarında bile servis ömrünü üç kata kadar uzatabilir. Bu nedenle rulmanlar, az masraflı, sürekli ve yüksek verimli, düşük maliyetli çelik üretimini kolaylaştırır. 
 

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2018, 17:15
YORUM EKLE

KRC ELEKTRO

Elesa

Dergiler