banner1322
x

NSK K1 yağlama üniteleri bir tahıllı gevrek fabrikasındaki sorunları çözüyor

K1 yağlama üniteli NSK lineer kılavuzlarının kullanılması, bir tahıllı gevrek üreticisinin paketleme makinelerindeki kirlenme sorununu aşmasına yardımcı olmuş ve 65 bin avro tasarruf etmiştir.

NSK K1 yağlama üniteleri bir tahıllı gevrek fabrikasındaki sorunları çözüyor
Endüstri 40 Zirvesi

Dört paketleme makinesinde yaşanan sürekli sorunların ardından fabrika, NSK'yı çağırmaya ve firmanın bu tür sorunların teşhisindeki tecrübesinden istifade etmeye karar vermiştir. NSK mühendislerinden oluşan uzman ekiplerin gerçekleştirdiği uygulama incelemesi sorunun, kılavuz taşıyıcıya giren toz ve gevrek parçacıklarının yağlayıcıyı kirletmesinden ve dolayısıyla zamansız iş görmezlikten kaynaklandığını açığa çıkarmıştır.

Aylık olarak ortaya çıkan bu sorunla birlikte artan yüksek bakım giderleri ve üretim kaybı yaşayan üretici, NSK'dan duruma bir çözüm bulmasını istemiştir. NSK, K1 yağlama üniteli yeni lineer kılavuz ve araba ünitelerini tavsiye etmiştir. Bunun operasyon ömrünü 12 aya kadar artıracağını öngörülmüştür. Ek olarak, tahıllı gevrek üreticisi bakım ve duruş sürelerini azaltabilecek ve bu sayede dikkate değer maliyet tasarrufu sağlayabilecekti. Bu teoriyi uygulamaya dökmek adına tahıllı gevrek fabrikasında NSK çözümü denendi ve gerçekten de en az bir yıllık bakım gerektirmeyen operasyon sağlandı. 
K1 yağlama ünitesi, %70 mineral yağlar, %30 poliolefin reçinesinden oluşurken zorlu yağlama koşullarında bile uzun çalışma sürelerine imkan sağlar. Artan performansın yanı sıra, bu temiz yağlama yönteminin çevre üzerindeki olumsuz etkisi konvansiyonel sistemlerden çok daha azdır.

Şimdi dört makineye montajlanan bu NSK çözümünün tahıllı gevrek üreticisi için yarattığı tasarruf, sadece azalan bakım giderleri sebebiyle, yıllık 64.625 avrodur.
 

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2019, 09:29
YORUM EKLE

walter

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını