banner1322
x

Makine Zirvesi’nde son panel başladı

MAKFED’in düzenlediği Makine Zirvesi’nin son paneli için konuşmacılar ve konuklar yerlerini aldı.

Makine Zirvesi’nde son panel başladı
Enerji Zirvesi

“Makine Sektörü Dönüşümünde Devletin Rolü” adlı son paneli başlayan MAKFED’in düzenlediği ve ST Endüstri Medya’nın Basın Sponsorluğunu üstlendiği organizasyon, tüm gün boyunca sektörün en önemli temsilcilerini ağırlayarak “Vizyon 2030” teması ile Türkiye’nin lokomotif sektörü olarak görülen makina sektörünün dününü, bugününü ve geleceğini masaya yatırdı.

“Makine Sektörü Dönüşümünde Devletin Rolü” isimli son panelin başkanlığını Dünya Gazetesi Yazarı Dr. Rüştü Bozkurt üstlenirken Sanko Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Türk Standartları Enstitüsü Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, KOSGEB Başkan Yardımcısı Ahmet Akdağ, MAİB Almanya Temsilcisi Ahmet Yılmaz, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal ve Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan panel konuşmacıları olarak makina sektörünün dönüşümünde devletten beklenen destekleri anlatıyor.

Panelin açılış konuşmasını yapan Sanko Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, makina sektörünün şu anki büyüklüğüne erişmesini anlatarak “Önemli olan bir olabilmek. Türkiye’deki tüm makinacıların bir olması gerek ki sektör olarak ürettiğimizi satabilelim ve çok daha ileriye gidebilelim.”

“YERLİ ÜRÜN KULLANIN”

Türkiye’nin her alanda olduğu gibi makina alanında da en üst seviyelere çıkabilmesi için yerli ürün kullanımına dikkat çeken Konukoğlu, “71 yıllık hayatımdaki tüm mesleki deneyimime güvenerek söylüyorum ve inanıyorum ki Türkiye’nin özellikle de makina sektöründe çok açıktır. Sabahtan beri tüm anlatılan teknolojileri ilgi ile takip ettim. Zaten özellikle tasarım alanında oldukça ilerde olduğumuzu görüyorum. Çok daha ileriye hem sektörümüzü hem de ülkemizi taşımamamız için hiçbir sebep yok. Yeter ki üretelim, yerli ürüne destek verelim ve birlik olalım.” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2019, 17:05
YORUM EKLE

Elesa

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını