banner1322
x

LİNCOLN ELECTRİC'TEN YENİ KAYNAK SİSTEMİ: PIPEFAB

Lincoln Electric Türkiye; boru ve kazan imalatında ideal kurulum sağlamak için geliştirdiği yeni kaynak sistemini pazara sunuyor.

LİNCOLN ELECTRİC'TEN YENİ KAYNAK SİSTEMİ: PIPEFAB
Endüstrideara

Lincoln Electric Türkiye, boru ve kazan imalatında ideal kurulum sağlamak amacıyla geliştirdiği PIPEFABkaynak sistemini piyasaya sürüyor.

VERİLERİN İZLENMESİ İÇİN YAZILIMA BAĞLANMAYA HAZIR

Şirketin kanıtlanmış endüstri bilgisi ile geliştirdiği yeni kaynak sistemi, boru ve kazan imalatında karşılaşılan zorluklara karşı en yenilikçi çözümleri sunuyor.

Tasarımından ark performansına kadar tüm detayların düşünüldüğü PIPEFAB™ müşteri odaklı bir sistem sunmak üzere tasarlanıyor ve optimize edilmiş kaynak modlarıyla tam donanımlı olarak sunuluyor. Sistem 5 yıl parça ve işçilik garantisine sahip olmasıyla birlikte örtülü elektrod, MIG, TIG ve FCAW gibi endüstrinin yaygın işlemlerine yönelik üst düzey bir performans sağlamak üzere geliştirildi.

Kaynak sistemi ark süresini en üst seviyeye çıkarmaya yardımcı olarak kaynakçının daha rahat kaynaklar yapmaya odaklanmasını mümkün kılıyor. Ürünün tüm sistemi konfigürasyon, güncellemeler ve kaynak verilerinin izlenmesi için güçlü ve kullanımı kolay bir yazılıma bağlanmaya hazır olarak geliyor.

Ayrıca selülozik ve düşük hidrojen elektrotları için optimize edilmiş örtülü elektrod, 1,0 mm ve 1,2 mm çelik, paslanmaz çelik ve metal özlü teller için optimize edilmiş MIG, kolaylık sağlayan Smart Pulse™ ve daha az duman oluşturan Low Fume Pulse™ ile optimize edilmiş MIG, 1,2 mm, 1,4 mm, 1,6 mm çapları için optimize edilmiş özlü tel ve ara pasolar için optimize edilmiş HyperFill™ modlarını da barındırıyor.

GÜVENİLİR VE TUTARLI BİR ARK PERFORMANSI SAĞLIYOR

Özellikle boru ve kazan imalatı için geliştirilen PIPEFAB™ kaynak sistemi, çığır açan ark performansı sağlamak üzere ince ayarlı kaynak modları ile donatılıyor. Her ayrıntıyı detaylıca düşünen Ready-to-Run™ tasarımı sayesinde boru ve kazan endüstrisinde karşılaşılan tüm zorluklar çözüme kavuşturuluyor.

PIPEFAB™ piyasada bulunan en hızlı, en akıllı ve en kolay çözümü sunuyor. Ayrıca sistem tek tıklamayla işlem seçimin yapılmasına da olanak tanıyor. Basit makine etkileşimi sağlamak üzere tasarlanan, değerlendirilen ve test edilen PIPEFAB™ sisteminin ekranı, basit ve sade bir dijital kontrol sağlıyor.  

Sistemin Ready-to-Run™ tasarımı, tüm süreç çıktılarını elektriksel olarak izole ediyor ve sistemi gerektiğinde kaynak yapmaya hazır tutuyor. Bu sayede kaynakçı süreçleri değiştirmek için kabloları değiştirmek zorunda kalmıyor.

Özel proses çıkışları ve uzaktan bağlantısı, sistemin geniş bir uygulama esnekliği yelpazesine sahip olmasını sağlıyor. Gömülü PowerConnect® teknolojisiyle sistem, 200V - 600V arası giriş gerilimi esnekliğiyle giriş voltajının tipine bakılmaksızın güvenilir ve tutarlı ark performansına imkan veriyor.

DALGA BİÇİMİNİ OTOMATİK AYARLIYOR, UYARI BİLDİRİMİ VERİYOR

Paketlemesinden torcuna kadar, sistemin Ready-to-Run™ paketi, torç ve kablo yönetimi için askıları, kolay gaz tüpü yüklemesi için eğilebilir gaz tüpü bölmesi, yan panellere hızlı erişime olanak tanıması ve monte edilmiş Ready-Pak® ile operatöre ve atölye ortamına odaklanılarak kaynakçının her an kaynak yapabilmesine olanak tanıyor.

Patentli Cable View™ teknolojisinden güç alan sistem, kablo endüktansını sürekli olarak izleyerek 20 m’ye kadar veya 45 uH’ye kadar endüktans seviyeleri olan uzun veya sarmal kablo ile tutarlı ark performansını sürdürmek için dalga biçimini otomatik ayarlıyor. Ayrıca sistem uzun veya sarmal kablo hatlarında bile hiçbir geri besleme kablosu olmadan tutarlı ark performansı sunuyor ve endüktans performans eşiğinin dışındaysa uyarı bildirimi de veriyor.

PIPEFAB™ Ready-Pak® monte edilmiş ve palet üzerinde dakikalar içerisinde kaynak yapmaya mümkün hale getirecek şekilde geliyor.

Ek olarak sistem; PIPEFAB™ güç ünitesi, tel sürme ünitesi, taşıma arabası ve ikili gaz tüpü bölmesi, soğutma ünitesi, iki adet tel makara muhafaza kiti, iki adet Fast Mate Torç adaptörü, TIG adaptörü, iki adet 4’lü 1,2 mm V yivli tel sürme makarası, 4’lü 1,2 mm tırtıklı tel sürme makarası, 4 adet kablo / torç askısı, su hortumu kiti, su bağlantı kiti, Y tip gaz girişi pirinç bağlantı elemanı, 10 m şase kablosu ve GC500 kelepçesi ve PIPEFAB ™ tel sürme ünitesi ekran koruyucusuna da (Opsiyonel) sahip.  

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2021, 07:59
YORUM EKLE

Endaş

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını