banner1322
x

İki kat yüksek takım ömrü

WEP10 ile Walter AG tornalama için yeni bir sermet kesici uç sunuyor. Bu kalite, TiCN/CN bazlı son derece ince taneli bir alt yapıdan ve Ni/Co bağlayıcıdan oluşur. 

İki kat yüksek takım ömrü
Robot Zirvesi

Wolfram karbür kaplamalı karbür kesici uçlara kıyasla sermet alt yapı yüksek aşınma mukavemetli çok katmanlı kaplama ile birlikte hassas işlemede iki önemli avantaj sunuyor: Birincisi çok daha yüksek takım ömürleri, ikincisi neredeyse sıfır düzeyinde boyut dalgalanmaları. Özel bir kenar hazırlama sayesinde kullanıcılar ayrıca sermet kalitesi ile iş parçasında parlak yüzeyler de elde edebilir, üstelik hem yüksek hem de düşük kesme hızlarında. Bu görsel olarak da yüksek kaliteli yüzeyler özellikle iyi bir Ra/Rz değerinin tek başına yeterli olmadığı, örneğin otomobil iç mekanında kullanılanlar gibi görünür parçalarda önem taşır.
WEP10 hem ISO P malzemelerde hem de paslanmaz çelikte ve dökme demirde kullanılabilir. Olağanüstü düzeyde yüksek ölçüm tutarlılığı iş parçasında yeniden ayarlama gerekmediğinden iş yükünü azaltır. Kullanıcılar hem iş parçasında yüksek bir kalite elde ederek hem de daha düşük ıskarta ve daha düşük değiştirme süreleri sayesinde verimlilik artışından faydalanırlar. Walter'in öngördüğü tipik uygulama alanları: genel makine mühendisliğinin yanı sıra enerji ve otomotiv endüstrisinde, darbesiz ve hafif darbeli kesme olan hassas işlemelerde, örneğin şanzıman milleri ve dişli çarklar. 
 

YORUM EKLE

Fatih Otomasyon

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını