İHRACAT İÇİN ÖNEMLİ ADIMLAR ATIYOR

BM Makina Grup bünyesinde bulunan DEMYKS Kaldırma Krikoları, firmaların isteğine göre hazırlanarak Türkiye’de üretilip ihraç ediliyor.

İHRACAT İÇİN ÖNEMLİ ADIMLAR ATIYOR
Endüstrideara

BM Makina Grup ağırlıklı olarak demir çelik, demiryolu, liman ve denizcilik, otomotiv, beyaz eşya ve depolama ve raf sistemleri sektörlerine yoğunlaşıyor. Bu sayede hitap ettiği sektörlerin ihtiyaçlarını yakından analiz ederek onlara uygun çözümler sunabiliyor. Türkiye’de ilk kez BM Makina Grup tarafından gerçekleştirilen zemin altı tren kaldırma sistemi de tam olarak böyle bir ihtiyaçtan dolayı ortaya çıkmış bir proje. 2013 yılında ilk kez Alman partneriyle birlikte İstanbul metrosunun Olimpiyatköy bakım atölyesinde hayata geçirildi. İki yıl sonra ise İstanbul metrosunun Ümraniye bakım atölyesinde zemin altı kaldırma sistemleri yapıldı. Projenin detaylarını anlatan BM Makina Grup Genel Müdürü Kenan Bebek, “Bu sistem dünyada sayılı firma tarafından gerçekleştirilebiliyor. Çünkü zemin altında hassas çalışması gerekiyor. Biz bu sistemin ikincisini de hayata geçirdiğimiz için çok mutluyuz. Aynı zamanda ilk yaptığımız sistemde dörtlü bir vagon kaldırırken son yaptığımız uygulamada altılı vagonun kaldırılmasını sağladık. Bu da yaklaşık 1,5 katı daha büyük bir sistemi hayata geçirdiğimiz anlamına geliyor. İki sistem sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Bundan da ayrıca mutluluk duyuyoruz.” dedi.  

“DEMİRYOLU PROJELERİNDE HEDEFİMİZ İHRACAT” 

Bebek; “Bakım atölyesi kaldırma ekipmanlarında sektörde tanınan bir firmayız. Tanınırlığımızı giderek artırmayı hedefliyoruz. Bunun yanı sıra yurt dışındaki demiryolu yatırımlarını yakından takip ederek ihracat alanında önemli adımlar atmayı hedefliyoruz.” sözleriyle hedefleri hakkında bilgi verdi. 

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2021, 13:24
YORUM EKLE

Endaş

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını