banner1322
x

IFS, Konya sanayicileri ile buluştu

Anadolu işletmelerinin, dijitalleşen dünyada fark yaratmasına katkı sağlanmak amacıyla düzenlenen Anadolu Markaları Toplantıları’nın ilk durağı Konya oldu.

IFS, Konya sanayicileri ile buluştu
Endüstri 40 Zirvesi

Konya’nın önde gelen markaları ile KOBİ’lerini bir araya getiren organizasyon geçen hafta Konya’da gerçekleşti. Pek çok farklı konuya ve konuşmacıya yer verilen organizasyonda IFS Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ergin Öztürk, Anadolu Markaları 2018 kapsamında “Dijital Dönüşüm” konulu sunumunu Konya sanayicileri ile paylaştı.

KONYALI SANAYİCİLERE, DİJİTAL DÖNÜŞÜM’ÜN ÖNEMİNİ ANLATTI

IFS’in global tecrübesi ile Türkiye’deki Aile Şirketleri’nin Dijital Dönüşüm alanında atabileceği çok önemli adımlar olduğunu ve bu alanı kolaylıkla avantaja çevirebileceklerini belirten Ergin Öztürk, Konyalı sanayicilere Dijital Dönüşüm’ün önemini anlattı. Öztürk; global rekabette en önemli unsurun kaynakları etkin kullanmak ve ölçülebilir olmaktan geçtiğine vurgu yaparak güçlü rekabet için Konyalı üreticilerle şu bilgileri paylaştı: “Tecrübelerimiz göstermektedir ki dijital dönüşüm her ne kadar bir teknoloji dönüşümü gibi görünse de dijital dönüşüm, işletmelere rekabet avantajı sağlayan bir iş stratejisidir. İşletme sahiplerinin ve üst düzey yöneticilerin etkin role sahip olduğu bir dönüşüm daha verimli ve başarılı olmaktadır. Dijital dönüşümün en öncelikli altyapı adımı (ERP) Kurumsal Kaynak Planlamadır. Kurumsal Kaynak Planlama yazılımları ile işletmenin tüm operasyonel süreçlerinin entegre hale getirilmesi operasyon kayıplarını azaltır ve kaynakların verimli kullanılmasını sağlar. Kaynakların etkin kullanımı ve dijital dönüşüm işletmenin finansal süreçlerine doğrudan yansır.”
 

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2018, 18:04
YORUM EKLE

Elesa

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını