banner1065
x

IAS, ihracatını artırırken kamu projelerine odaklanacak

IAS Genel Müdürü Cüneyt Ömer Günaydın "ERP alanında yerli ve milli bir firmasıyız. Bu sene kamu projelerinde daha aktif olacağız." dedi.

IAS, ihracatını artırırken kamu projelerine odaklanacak
EndüstrideAra - Haber Detay

Bilişim Zirvesi 2018 kapsamında bu yıl üçüncü kez ‘ERP Üreticileri, Türkiye ERP Pazarı ve Geleceği’ paneli gerçekleşti. Panelde özel sektörü, 2018 yılını ve ERP pazarını IAS Genel Müdürü Cüneyt Ömer Günaydın değerlendirdi. Günaydın, açıklamalarında şu ifadeleri kullandı: “2018 yılı maalesef belirsizliklerle dolu geçti. Hem ERP yazılım firmaları hem de reel sektördeki firmalar, zorlu bir yılı atlattı. Ancak aslına bakarsanız biz IAS olarak bu yılı karlı kapatıyoruz. Yeni lisanslama modelimiz, sektör konjenktörlü çözümlerimiz, danışmanlar ve çözüm ortaklarımız vesilesiyle bu yılı ciro anlamında karlı geçirdik. 2019 yılında öncelikli olarak yurt dışı ihracatlarımızı artıracağız. Kamu sektöründeki çeşitli projelerde faaliyet göstermek istiyoruz. Bu sene savunma sanayinde yerli ve milli olmak hedef! Biz de Türkiye’nin yerli ve milli bir markası olarak savunma alanında büyük projelere imza atmak istiyoruz. Böylelikle iki tarafın da kazançlı çıkacağı olumlu bir girişim yapmak hedefindeyiz.” dedi.

CANIASERP’DEN YÜZDE 90 BAŞARI

Bu yıl İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Bilişim Zirvesi 2018 kapsamında düzenlenen ‘ERP Üreticileri, Türkiye ERP Pazarı ve Geleceği’ başlıklı panelde konuşan IAS Genel Müdürü Cüneyt Ömer Günaydın, sektörler ve ERP dünyası açısında 2018 yılını değerlendirdi. Geleceğe dönük beklenti ve planlara da değinen Günaydın “2018 yılında ülkemizde bazı olumsuz gelişmeler yaşandı. Herkes için belirsizlik söz konusuydu. Reel sektöre hizmet verdiğimiz için bu olumsuzlukları yakinen hissettik. Hala daha piyasalarda olumsuzluklarla ilgili senaryolar üretilebiliyor. Ancak biz, her türlü olumsuz senaryo için farklı bir aksiyon aldık. Önümüzdeki yıllarda olası senaryolar karşısında neler yapabiliriz, ne şekilde aksiyon almalıyız diye planlamalarımızın hepsi tamam. Yaptığımız bu hazırlık nedeniyle de kendimize güven duygumuz tam!” dedi ve geride bıraktığımız yılı değerlendirdi: “2018’de sektörümüzdeki pek çok firma gibi biz de geçmişe göre daha az yeni projeye imza attık. Ancak ciro olarak avro bazında da Türk lirası olarak da artış kaydettik. Bunun en önemli neden ise geçtiğimiz yılbaşında yaptığımız yeni lisanslama modeli. Bu lisanslama modeli satış rakamlarımıza son derece olumlu yansıdı. Ayrıca sektörlere özel ürettiğimiz çözümler, yıllardır yatırım yaptığımız, güçlü olduğumuz sektörler, bize kar olarak geri döndü. Aynı zamanda yıllara dayanan tecrübemizle müşteri ve referans sayımızı artması da satışlarımızı olumlu etkileyen faktörler arasında. IAS olarak yıl içerisinde müşterilerimiz arasında yaptığımız anketlerle başarı seviyemizi ölçüyoruz. Bu anketlerin sonucuna göre yüzde 90’lık bir müşteri memnuniyeti verisi mevcut. Bu bizim için gerçekten gurur verici bir rakam.”
 

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2018, 17:36
YORUM EKLE

Fatih Otomasyon

NSK

Dergiler