banner1339
x

Hasan Basri Bozkurt vefat etti. Hidromek yasta...

Sanayi dünyası için önemli bir isim olan Hidromek A.Ş'nin Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Basri Bozkurt, dün gece (21 Kasım 2018) vefat etti.

Hasan Basri Bozkurt vefat etti. Hidromek yasta...
Robot Zirvesi

Edinilen bilgiye göre Hidromek A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Basri Bozkurt dün gece geçirdiği ani bir rahatsızlık nedeniyle 71 yaşında yaşamını yitirdi.

Ülkemiz sanayinde başarılarıyla tanınan Bozkurt'un sevenleri ve sanayi camiası yasa boğuldu.

Merhumun cenazesi yarın (23.11.2018, Cuma), Ankara Ahmet Hamdi Akseki Camii'nde (Diyanet Camii, Bilkent Köprüsü) kılanacak Cuma namazı sonrasında (saat 12:40) Karşıyaka Mezarlığı'na defnedilecek.

HASAN BASRİ BOZKURT KİMDİR?

Hasan Basri Bozkurt baba tarafından aslen Erzincan‘lıdır. 1947 senesinde Erzincan Kemaliye (Eğin) İlçesi, Başpınar Beldesi’nde dünyaya geldi. İlköğretim eğitimini memleketinde tamamlamış ardından Ankara’da Endüstri Meslek Lisesi Makine bölümünü bitirdi.

ST Endüstri Medya ailesi olarak merhuma Allah'tan rahmet, geride kalanlara sabır dileriz.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2019, 11:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdurrahman AKÇOMAK
Abdurrahman AKÇOMAK - 4 yıl Önce

Allah Rahmet eylesin. Mekanı Cennet olsun.

Ugur petek
Ugur petek - 4 yıl Önce

Allah rahmet eylesin mekani cennet olsun ben sahsen tamimam ama sorduğumda cok iyi biriydi derler

halil akgül (AKGÜL HAFRİYAT)  torbalı izmir
halil akgül (AKGÜL HAFRİYAT) torbalı izmir - 4 yıl Önce

hasan baba Allahın rahmeti mağfireti üzerine olsun cennette cemaliyle müşerref eylesin efendimiz (h.z )muhammed mustafaya (s.a.v) me komşu eylesin öncelikle ailesinin tüm hidromek camiasının ve türkiyemizin başı sağolsun..!!!

nurhan
nurhan - 4 yıl Önce

Allah rahmet eylesin sevenlerine sabır versin
Nace mak. san A.Ş Nurhan Özdemir

Metin AYKUT
Metin AYKUT - 4 yıl Önce

Hasan basri bozkurt abiyi tanıma şerefine nail oldum kendisine ALLAH cc rahmet eylesin kederli ailesine sabır versin

KADIR bektaş
KADIR bektaş - 4 yıl Önce

Al-lah rahmet eylesin

Ufuk uysal
Ufuk uysal - 3 yıl Önce

Abicim hakkını helal et Allah rahmet eylesin

Ramazan ardıç
Ramazan ardıç - 2 yıl Önce

Allah rahmet eylesin mekanı cennet ruhu şad olsun ailesine sabırlar diliyorum. Ben hasan beyi sincan organize sanayisinde kepcelerin ilk çıktığı bölümü boyarken tanıdım mütaitle boya işini anlaştım para bile konuşmadım 5000 m.2 alan bölüme başladım zemine ve makinelerin üzerine batmasın diye naylonları serdim yalnız hidromek kepcelerinin sahibi kim bilmiyorum işe başladım 2 gün sonra sabah 7.3o da çay içiyoruz iri yarı biri geliyor yozgat sorgunlu işçiler yani müteyitin işçileri hacı baba geliyor diyen kaçtı bende sapgibi ortada kaldım neyse çay içiyorum bana yokmu dedi bende var dedim çayı verdim buyur şefim dedim bu makinelerin üstünü kim kapattı dedi ben şefim dedim bir çaydaha ikram ettim kaç günde biter dedi ben 1 ay da şefim dedim bana gülerek bak evladım burda bir horoz var oda benim dedi ben hidromegin sahibi hasan Ali bozkurt um dedi tanıştık ben şunu gördüm devlete iş yapmam hidromek kepcelerine koşarak giderim o kadar sağlam yerdi ben 24 günde bitirdim orasını başbakan Recep Tayyip Erdoğan açılışını yaptı ekmeğini yedim suyunu içtim Allah gani gani rahmet eylesin mekanı cennet ruhu şad olsun hacı anneye oğlu mustafa beye ve ahmet beye sabırlar diliyorum şunuda söyleyim yemekte sıraya girer işçi gibi sıradan yemek alırdı öğlen belki dışardan 100 kişi orda yemek yerdi adam gibi adamdı işçilerin bir insanı sevdini orda gördüm baba adamdı nurlar içinde yatsın

Endaş

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını