banner1322
x

GÜÇ AKTARIM ÜRÜNLERİ NASIL SEÇİLMELİ?

Üretim süreçlerinde kullanılan güç aktarım ürünleri kendi içinde oldukça çeşitlilik gösteriyor. Peki hemen her alanda kullanılan güç aktarım ürünleri nasıl seçilmeli, karar verirken nelere dikkat edilmeli?

GÜÇ AKTARIM ÜRÜNLERİ NASIL SEÇİLMELİ?
Endüstrideara

1. Her Üretim Hattının İhtiyacı Farklıdır 
Güç aktarım ürün seçiminde karar alma kriterleri, ürün dayanıklılığı, fiyat ve marka bilinirliği olarak öne çıkıyor. Çok farklı segment ve fiyat seçeneklerinin mevcut olduğu güç aktarım ürün pazarında özellikle farklı menşeili ürünler arasında fiyat farkı ortaya çıkıyor Bu noktada tercih yaparken önemli olan ürünün kullanılacağı alanın ihtiyacı ve fiyat-kalite endeksi.

2. Doğru Kullanım Çok Önemli
Güç aktarım ürünlerinin ömrünü etkileyen olumsuzlukların ve arızaların yüzde 85’i yanlış kullanım ve yanlış bakım uygulamalarından kaynaklanıyor. Doğru kullanım ile ürünleri uzun süre kullanarak verimliliği artırmak mümkün. Güç aktarım ürün kullanımı ve bakım uygulamaları hakkında firmaların ilgili tüm teknik personelinin konu ile ilgili uygulamalı eğitimlerle bilgi sahibi olması bu noktada oldukça önem kazanıyor.

3. Orijinal Ürün
Sahte ve ikinci kalite ürünler üretim hatlarında arızalara ve büyük kayıplara neden oluyor. Satın alırken ürünün orijinal olup olmadığına özellikle dikkat etmek gerekiyor.

4. Tedarikçi Firma Seçimi
Tedarikçi firmanın finansal ve lojistik yapısının güçlü olması hizmet verdiği sanayi kuruluşlarının verimliliğini artıracak en önemli etkenlerden biri.

Güçlü Altyapı ve Akademi Konsepti ile ENDAŞ

Farklı fiyat aralığı ve segmentlerde rulman çeşitleriyle ENDAŞ, doğru ürünü tespit etmenize destek veriyor. Akademi konseptiyle de rulman kullanım sürenizin artmasını sağlıyor. 

Son dönemde faaliyete geçirdiği Endaş Akademi Online Eğitimleri ile fabrikalara ulaşmaya ve güç aktarım ürünlerinin doğru kullanımı ile ilgili bilgi vermeye devam ediyor.
 
http://www.endas.com/Academy/Turkish
 

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2020, 10:51
YORUM EKLE

Elesa

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını