banner1322
x

ESKİŞEHİR ENDÜSTRİ FUARI İKİ PLATFORMDA İLGİYLE KARŞILANDI

Eskişehir Endüstri Fuarı'na, 22 ülkeden 103 marka, 205 firma ve temsilciliği katılırken gerek fiziki gerekse çevrimiçi platformda düzenlenen etkinlik ilgiyle karşılandı.

ESKİŞEHİR ENDÜSTRİ FUARI İKİ PLATFORMDA İLGİYLE KARŞILANDI
Enerji Zirvesi

Türkiye’nin savunma, havacılık ve makina sanayindeki yerli ve milli gücünü ortaya koyan ve 9-12 Haziran 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilen Eskişehir Endüstri Fuarı’na, 205 firma katılırken, fuarı fiziken 20 bin 256 yerli ve yabancı ziyaretçi ziyaret etti.

İNOVATİF ÜRÜNLER GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından organizasyonu gerçekleştirilen fuar, T.C. Eskişehir Valiliği ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla, T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, Eskişehir Ticaret Odası, Eskişehir Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Eskişehir Teknik Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve KOSGEB’in destek ve iş birlikleriyle hayata geçirildi.

Eskişehir Ticaret Odası - Tüyap Fuar Merkezi’ndeki toplam 12 bin metrekare alandaki iki salonda yapılan fuarda; havacılık, savunma ve imalat sanayinde faaliyet gösteren şirketlerin güncel teknolojiyle üretilen inovatif ürünleri sergilendi.

Eskişehir başta olmak üzere Ankara, Bursa, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Konya, Sakarya gibi sanayi şehirlerinden sektör lideri firmalar katıldığı fuarda, 22 ülkeden toplam 103 marka, 205 firma ve temsilciliği hazır bulundu.

"KATILIMCILARIMIZIN YÜZDE 96,8'İ MEMNUN AYRILDI"

Fuar hakkında görüşlerini paylaşan Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, ilk kez düzenledikleri bu fuarda Eskişehir’in milli ve yerli üretimdeki gücünü ortaya koyduklarını, katılımcı ve ziyaretçi ilgisinden oldukça memnun olduklarını dile getirdi.

Ersözlü, "T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, 1. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü, STM Savunma Teknolojileri, ASELSAN, TAİ, TEİ, ROKETSAN, HAVELSAN, ASPİLSAN ve İŞBİR Elektrik başta olmak üzere havacılık ve savunma sanayinde faaliyet gösteren önemli firmalar fuarımıza katıldı." diye konuştu.

Başta savunma ve havacılık sanayinin gururu olan firmalar olmak üzere fuara katılan ve ziyaret eden firmalar arasında önemli iş birliği zeminin oluşturulduğuna dikkat çeken Ersözlü, "Fuarımız esnasında 633 B2B yani ikili iş görüşmesi gerçekleştirildi. Yaptığımız ankette katılımcılarımızın yüzde 96,8’i memnuniyetini ifade ettiler." dedi.

BUSİNESS CONNECT İLE İŞ BAĞLANTILARI 23 HAZİRAN'A KADAR SÜRECEK

Fuarın çevrimiçi olarak gerçekleştirilen ayağında Tüyap, yeni nesil fuarcılık anlayışının gereği olarak katılımcılara ve ziyaretçilere son teknolojiyle gerçekleştirilen hibrit fuar imkanlarını sundu.

Fuarda katılımcıların sergilediği ürünleri online olarak da görebilen ziyaretçiler, Tüyap’ın dijital evreni MyTüyap’ın ürünlerinden Business Connect platformunu kullanarak katılımcı firmalarla online B2B ikili iş görüşmesi gerçekleştirdi. Fuar boyunca, Business Connect’e kaydolan 3 bin 387 ziyaretçi, 109 katılımcı firma ile iletişime geçti ve toplam 203 online görüşme gerçekleştirildi.

Başta Türkiye olmak üzere BAE, Brezilya, Bulgaristan, Cezayir, Fas, Fransa, Filistin, Gana, Gürcistan, Hindistan, İngilte, İran, İrlanda, İtalya, Lübnan, Pakistan, Polonya, Romanya, Senegal, Sırbistan ve Uganda'dan 129 ziyaretçi fuarı online olarak gezerken, platform üzerinden katılımcılar tarafından sergilenen 849 ürünü de inceleme fırsatı buldular.

Fuar tarihleriyle sınırlı kalmayan Business Connect sayesinde 23 Haziran’a kadar katılımcı ve ziyaretçiler iş bağlantısı kurmayı sürdürecek.

SSB ÖĞRENCİLERE PROJE DESTEĞİ VERDİ

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’nın desteklediği fuarda ayrıca, Başkanlık tarafından üniversite öğrencilerinin yaptığı projelere de “proje desteği” sunuldu.

Eskişehir’in, ilk “Ar-Ge, Sanayi ve Teknoloji Fuarı, Türk sanayisinin ve savunmasının geleceğine damga vuracak konularda önemli etkinliklere de sahne olurken, düzenlenen konferanslarda, İHA’lardan geleceğin yakıtı olarak kabul edilen hidrojene kadar geleceğin birçok teknoloji konuşuldu.
 

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2021, 08:39
YORUM EKLE

Endaş

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını