banner1013
x

Enjeksiyon dökümde HTF vidalı milleri ile tercih sebebi oldu

Automationware, enjeksiyon döküm makinalarında kullanılan iki büyük vidalı mili NSK'dan teslim aldı.

Enjeksiyon dökümde HTF vidalı milleri ile tercih sebebi oldu
EndüstrideAra1

Gelişmiş mekatronik uygulamalarında kullanılan temel hareket ve kontrol teknolojilerini kapsayan mühendislik uzmanlığına sahip olan Automationware, Venedik yakınlarında 2002 yılında kurulmuştur. Firmanın lineer eksenli ve elektro silindir ürünleri, hidrolik ve pnömatik sistemlere gerçek alternatifler sunar. Pazardaki proaktif ve yenilikçi konumuyla, işletme yatırımlarını yoğun bir şekilde yeni çözümler geliştirmek için yapıyor ve yakın bir geçmişte de özel bir projede desteği için NSK'ya başvurdu.
Automationware, enjeksiyon döküm preslerinde kullanılan ağır kalıpların ötelenmesinde kullanılacak büyük elektrikli tahrik düzeneği (silindirler) geliştirme sürecindeydi. Yüksekliği 6 metrenin üzerindeki makinalar için hedeflenen silindirler 80kN'a kadar kuvvet üretir ve 1m/s hızında hareket edebilir. Asıl amaç, ihtiyaç duyulan kuvveti en azından iki yıl boyunca her bir iş günün 24 saatinde uygulanabilmesini garanti etmekti. Bu hedefe odaklanan NSK, kendisine ait ağır-yüklü HTF teknolojisine dayanan iki adet vidalı mil geliştirmeye başladı. Dünya çapında enjeksiyon döküm makinaları için popüler bir çözüm olan, kendisine ait sınıfında öncü HTF teknolojisini temel alarak, özel vidalı milleri geliştirdi.

YÜKSEK HASSASİYET VE HIZLI DÖNÜŞ

HTF, hidrolik sürücülere elektromekanik alternatif olarak geliştirilmiş olan bu öteleme sürücülerinin niteliklerini ustaca yansıtan 'Ağır Zor Kuvvet (High Tough Force)'in kısaltmasıdır. Bu gelişmiş vidalı miller, yüksek hassasiyet ve son derece yüksek eksenel kuvvetle birlikte hızlı dönüş sıklığı (dolayısıyla da kısa döngü süresi) sağlıyor. Patentli geometrileri, eksenel kuvveti bilyaların tamamına eşit bir şekilde dağıtacak şekilde tasarlanmış. Ayırıcı teknolojiyle (mil ayırma) birlikte ürünün geometrisi erken yıpranmaları engelliyor ve yüksek güvenilirliği garanti ediyor. 
Automationware için yapılan ve bunlardan birinin boyu 1.8m'den fazla olan, ilk iki NSK HTF vidalı mil Ocak 2019'da teslim edilmiş. Firma, vidalı milleri olan yeni elektrikli silindirlerini, endüstriyel otomasyon ve dijitalleşme alanında öncü ticaret fuarı olan, SPS İtalya 2019'da (28-30 Mayıs, Parma) sergiledi.

NESNELERİN HAREKET ETTİĞİ HER YERDE

NSK Europe Ltd., Japonya´da 1916´da kurulan ve bugün dünya çapındaki operasyonlarında yaklaşık 31 bin eleman istihdam eden Tokyo merkezli rulman üreticisi NSK´nın Avrupa organizasyonu. Endüstri ve otomotiv tedarikçisi NSK´nın ürün ve çözümleri, nesnelerin hareket ettiği her yerde görülebilir. Şirketin portföyünde, neredeyse tüm rulman tiplerine ek olarak yataklı rulmanlar, lineer teknoloji, tekerlek rulman üniteleri, transmisyon ve motor rulmanları ve direksiyon sistemleri de bulunuyor. Bütün iş faaliyetlerinde mükemmele odaklanan NSK´nın amacı, sektöründe kalite önderliğini elinde bulundurmak. Şirket bu bakımdan, sürekli bir geliştirme süreci sağlamaya, mükemmel ürün geliştirme stratejileri oluşturmaya, üretim süreçlerini optimize etmeye ve müşteri odaklı hizmetler sunmaya yönelik olarak çalışıyor. 

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2019, 09:32
YORUM EKLE

Radyo

Elesa

Dergiler