banner1049
x

Elektriksiz kaynak yapma imkanı sunuyor

Lincoln Electric Türkiye'nin Inverter 255 Ultra ve Inverter 405 Ultra kaynak makinaları, jeneratör uyumlu özellikleriyle elektrik olmayan ortamlarda dahi kaynak yapılmasına olanak sağlıyor.

Elektriksiz kaynak yapma imkanı sunuyor
EndüstrideAra2

Ağır çalışma koşullarına karşı dayanıklı olan bu kaynak makinaları yüksek dayanıma sahip kauçuk kaplı enerji besleme kabloları sayesinde tamir-bakım maliyetlerini de azaltıyor.

Ürünler konvansiyonel redresörlere göre kullanım şartlarına bağlı olarak yaklaşık yüzde 20-30 oranında enerji tasarrufu sağlarken ark tutuşma problemlerini ortadan kaldıran Sıcak-Başlangıç (Hot-Start) ve kaynak arkının daha kararlı (stabil) olmasına olanak sağlayan ayarlanabilir Ark-Kuvveti (Arc-Force) özellikleriyle de dikkat çekiyor. 

Lincoln Electric Türkiye, elektrik olmayan ortamlarda bile jeneratör ile kaynak yapılmasına olanak veren Inverter 255 Ultra ve Inverter 405 Ultra kaynak makinelerini sunuyor.

Firmanın Inverter 405 Ultra kaynak makinası sınıfının en güçlü kaynak makinası olarak ön plana çıkarken iki makinanın da sınıflarının en iyi kaynak performansına sahip olmaları dikkat çekiyor.

Makinalar aynı zamanda sınıflarının en güvenli ve taşıması en kolay kaynak makinaları olarak kabul ediliyor.

Inverter 255 Ultra yüzde 30’da 250A kaynak akımıyla 5.0 mm çapa kadarki rutil ve bazik karakterli örtülü elektrodlarla gerçekleştirilen kaynak uygulamalarında sıçrantıdan uzak ve yüksek performansa sahip kaynak dikişleri sağlıyor. Inverter 405 Ultra ise yüzde 45’de 400A kaynak akımıyla kusursuz kaynak dikişleri sunuyor.

Inverter 255 Ultra 47V değerlerindeki boşta çalışma gerilimleri (OCV) sayesinde elektrik çarpılma tehlikesine karşı yaşamsal risk oluşmadan güvenli bir çalışma ortamı oluşturuyor. Inverter 405 Ultra ise 50V değerindeki boşta çalışma gerilimiyle kaynak ustalarına güvenli bir şekilde kaynak yapabilme imkanı veriyor. Yalnızca 13,5 kg ağırlık ve 16,5 x 28 x 44 cm boyutlarında olan Inverter 255 Ultra engebeli, dar ve kalabalık ortamlarda kaynak yapmak için ilave arabaya veya tekerlekli bir taşıyıcı sisteme ihtiyaç duymuyor ve kolayca taşınabiliyor. 20,5 kg ağırlık ve 24x44x54 cm boyutlarındaki Inverter 405 Ultra da kompakt tasarımıyla dikkat çekiyor ve zorlu şartlarda kolayca taşınarak mükemmel kaynak deneyimleri sunuyor.

Aşırı ısıl yüklemelere karşı termal koruma devresi ve uyarı lambası ile donatılan makinelerin özel tasarıma sahip havalandırma ızgaraları su girişi engellerken maksimum hava sirkülasyonuna da olanak sağlıyor.  Inverter 255 Ultra ve Inverter 405 Ultra sahip oldukları Hot-Start ve Arc-Force özellikleriyle de kaynak ustalarının mükemmel kaynak deneyimleri elde etmesine yardımcı oluyor.

Sektörde kaynak profesyonellerinin tüm ihtiyaçlarına cevap veren kaynak makinaları Inverter 205 Ultra ve Inverter 405 Ultra; en zor şartlarda bile kaynak yapılmasına imkan sağlıyor. Düşük altyapı kurulum maliyeti de sunan bu kaynak makinaları invertör teknolojileri sayesinde mükemmel bir performans ve düzgün karakteristikli bir kaynak arkı elde edilmesine imkan veriyor.

Makinaların sahip olduğu gerilim koruma özelliği uzun kablolarla kullanılırken aşırı ısıl yüklemelere karşı termal koruma devresi ve uyarı lambası ile donatılarak güvenli hale getiriliyor. Ürünler konvansiyonel redresörlere göre kullanım şartlarına bağlı olarak yaklaşık yüzde 20-30 oranında enerji tasarrufu sağlayan bu ürünler fan soğutmasına sahip ve EN 60974-1, EN 60974-10 ile CE güvenlik standartlarını karşılayacak şekilde tasarlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2019, 10:11
YORUM EKLE

Nidec

NSK

Dergiler