banner1013
x

Dünya liderleri onunla çalışıyor

1997 yılında Fuat Alyar ve Caner İlkbağ tarafından kurulan Cermak Makine, dünya’nın ilk mini Ekskavatörünü üreten Takeuchi’nin Türkiye genel distiribitörlüğünü yapıyor.

Dünya liderleri onunla çalışıyor
EndüstrideAra - Haber Detay

Fuat Alyar ve Caner İlkbağ, Türkiye İş Makinaları Sektöründe1997 senesinde bir ilki gerçekleştirmiş hiçbir holding ve gruba bağlı olmayan bağımsız bir şirket kurmuştur.  Cermak, 16 yıl JCB iş makinalarının servis, satış bayiliğini yürütürken aynı zamanda istanbul ve Trakya’da %63 Pazar payıyla ,tüm Türkiye JCB satışlarının da %40’ına sahip olmuşlardır. 

Cermak, halen kırılamayan bu rekor sayesinde dünyaca ünlü Japon Takeuchi’nin ilgisini çekmiş 2011 senesinde de dünya lideri, Mini Ekskavatörü icad eden Japon Takeuchi’nin Türkiye Genel Distribütörü olmuştur. Firma, 2016 senesinde de dünya lideri olan Alman Lastikli Yükleyici Üreticisi Schaffer’in de Türkiye Genel Distribütörlüğünü yürütmeye başladı. 

Türkiye’nin dört bir yanında bugün 40’tan fazla yetkili servisi ile markalarına gururla hizmet veren Cermak ,bunun yanı sıra yılların tecrübesinin verdiği birikimle de her marka iş makinasına ataşman üretiyor. 
 

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2019, 17:49
YORUM EKLE

Fatih Otomasyon

Aha

Dergiler