banner1322
x

DİRİNLER’DEN İSTANBUL METRO’YA İKİNCİ YERALTI TORNA TEZGAHI

Dirinler Makina, Yeraltı Tekerlek Tornası’nı ikinci kez İstanbul Metro’nun kullanımına sundu.

DİRİNLER’DEN İSTANBUL METRO’YA İKİNCİ YERALTI TORNA TEZGAHI
Enerji Zirvesi

Makina üreten makinalarıyla sektörün amiral gemileri arasında yer alan Dirinler, raylı sistem tekerlek bakımlarında devrim yaratan Yeraltı Tekerlek Tornası’nı ikinci kez İstanbul Metro’nun kullanımına sundu. Dirinler Makina Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Rebil Dirin, yedek parça ve servisin tüm dünyada kısıtlamaya gitmesiyle küresel sanayinin darboğaza girdiği pandemi döneminde, Türkiye’nin önemli bir makine üreticisi olarak “Yerli ve Milli” üretime daha fazla önem verdiklerini söyledi. Yeraltı torna tezgahıyla bir vagonun çok kısa sürede tornadan geçirildiğini, kontrollerin yapılarak raylı sistemin devreye alındığını belirten Dirin “Trenin seferden alıkonulmasıyla yaşanan yolcu kaybı, işçi kaybı gibi maliyetlerini minimuma düşüren bu sistemi İstanbul Metro’nun ikinci kez kullanımına sunmanın haklı gururunu bir kez daha yaşıyoruz. Bu zor dönemi daha az hasarla atlatabilmek için daha çok işlememiz, daha iyi üretmemiz, daha çok çalışmamız lazım” dedi.

“MÜHENDİS, TEKNİKER VE TEKNİSYENLERİMİZ GURURUMUZ” 

Dirin, Yeraltı Torna Tezgahı’nın Türkiye’de üretimini yapan tek firma olduklarını söyledi. Konuyla ilgili görüşlerini ise şu sözlerle aktardı: “Uluslararası pazarda çok pahalıya satılan ve küresel sektördeki oyuncuları değiştirecek bu sistem için milli bir firma olarak hiç durmadan çalıştık, kısa sürede Türkiye’yi bu rekabette bir üst seviyeye taşıdık. Gerçekleştirdiğimiz her ilk Dirinler’in mühendislikteki başarısını ortaya koyuyor. Türk mühendislerinin, tekniker ve teknisyenlerinin yapamayacağı hiçbir şey yok, onlarla gurur duyuyoruz”

“HIZ KESMEDEN ÜRETİM” 

Dirin, hedefinin hız kesmeden üretim yapak olduğunu belirtirken “Hedefimiz, yapılmayanı yapmak ve ihtiyacı üretmek. Karşımıza ne kadar engel çıksa da bu hedefimizden vazgeçmeyeceğiz.” dedi. Dirin, pandemiden sonraki dünyayı düşünüyoruz. Bunun içinde üretimimize hız kesmeden devam ediyor ve uluslararası pazarda büyük rekabet avantajları sağlayacağına inandıklarını vurguladı.

YORUM EKLE

Fatih Otomasyon

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını