Dijital Teknolojileri Önemseyerek Yatırım Yapıyoruz

Türkiye’nin ilk, muhtemelen de en büyük traktör üreticisi olan TürkTraktör’ün üretim parkurunda dijitalizasyon kendini gösteriyor. Esnek üretimin yüksek seviyede olduğu fabrikanın kapılarını açarak sorularımızı yanıtlayan TürkTraktör Üretimden Sorumlu GMY Nebi Doğan Özdöngül ile bir araya geldik.

Dijital Teknolojileri Önemseyerek Yatırım Yapıyoruz
Enerji Zirvesi

Türkiye’nin üretim öncülerinden TürkTraktör, endüstriyel hayatına 1954 yılında başladı. Başta Amerika olmak üzere şimdiye kadar 130’dan fazla ülkeye yaptığı ihracatla ülkemizin önemli kuruluşlarından biri oldu. Türk otomotiv sektörünün ilk üretici kuruluşu olan TürkTraktör’ün kurumsal yapılanmasını, ülkemizde güvenin bir diğer ifadesi olan Koç Holding ve dünyanın en büyük traktör ve zirai ekipman üreticilerinden CNHI ortaklığı oluşturuyor. Modern tarıma yön veren şirket olma vizyonuyla hareket eden TürkTraktör, Türkiye’nin en büyük üreticisidir.

TürkTraktör’e bağlı olan Ankara ve Erenler fabrikaları hakkında bilgi alabilir miyiz?

TürkTraktör Ankara Fabrikası, açık ve kapalı kısımları dahil olmak üzere toplam 257 bin 325 metrekarelik bir alana konumlandırılmıştır. TürkTraktör Erenler Fabrikasının ise 222 bin 110 metrekare açık alanı ve 68 bin 613 metrekare kapalı alanı bulunmaktadır. İki fabrikanın üretim kapasitesi yılda 50 bin traktördür. Güçlü bir üretim teknolojisi bulunan TürkTraktör’ün Ankara’da kendi üretim çatısı altında dişli ve ışıl işlem tesisleri, 400’den fazla CNC tezgahı (200'ü CNC), motor üretim tesisleri, kalite kontrol laboratuvarları, motor ve gövde test cihazları, bilgisayar destekli tasarım ve üretim alt yapısı bulunmaktadır. TürkTraktör Erenler Fabrikası ise sahip olduğu son teknoloji ile donatılmış boyahane, montaj hatları ve kalite kontrol laboratuvarları ile Türkiye’yi çağdaş teknoloji ve yüksek ürün kalitesi ile tanıştırmaktadır. Motor ve gövde test cihazları, bilgisayar destekli tasarım ve üretim imkanları ve hataya yer vermeyen esnek üretim yapısıyla TürkTraktör, uzun yıllar sorunsuz çalışacak traktör standardı ile çalışmalarını sürdürmektedir. TürkTraktör, teknoloji ve Ar-Ge çalışmalarına yaptığı yatırımlar ile ürün gamını sürekli olarak artırmış, üretmiş olduğu yüksek kaliteli ürünler ile pazardaki konumunu daha da güçlendirmiştir. Tüm bu özelliklerinin yanında TürkTraktör, hem devlet hem de CNHI tarafından tescillenmiş sektöründe Türkiye’nin ilk Ar-Ge merkezidir.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2019, 18:16
YORUM EKLE

Elesa

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını