ÇEVRECİ MOTORLU TRAKTÖRLERİNİN İHRACATINA BAŞLADI

Avrupa’daki Tier 5 emisyon standartları düzenlemesi öncesinde TürkTraktör, yeni nesil çevreci motorlara sahip yerli üretim traktörlerinin ihracatına başladı.

ÇEVRECİ MOTORLU TRAKTÖRLERİNİN İHRACATINA BAŞLADI
Endüstrideara

TürkTraktör, Faz 3B emisyon seviyesine sahip New Holland T4S ile Case IH FarmallA traktörlerini, şimdi de AB’nin belirlediği kriterler çerçevesinde Tier 5 emisyon standartlarına uygun olarak geliştirerek ihracatına başladı.

Söz konusu AB kriterlerine göre Tier 5 emisyon standartlarına uygun motor geliştirme sürecini tamamlayan firma, yeni nesil yerli motorların seri üretimine ise Ankara’daki tesislerinde başladı.

Yerli Tier 5 motora sahip New Holland ve Case IH markalı traktörlerin, 2020’nin Ağustos ayından itibaren Almanya, İngiltere, İtalya ve Fransa başta olmak üzere AB ülkelerine ihraç edilmeye başlandığı bildirildi.

“İLK ETAPTA 10 ADET TIER 5 TRAKTÖR İHRAÇ ETTİK”

Pazardaki liderliklerinin yanı sıra birçok konuda ilki gerçekleştirmelerinden dolayı ayrıcalıklı bir konumda bulunduklarını ifade eden TürkTraktör Genel Müdür Aykut Özüner, tarım makinaları sektöründe bir ilke daha imza atarak Tier 5 emisyon standartlarına uygun motor üretmekten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Tier 5 motor kapsamında gerçekleştirilen çalışmaları değerlendiren Özüner, yakında Avrupa’da uygulamaya geçilecek Tier 5 emisyon standartları düzenlemesine uygun olarak motorun Ar-Ge'sini tamamlayarak geçen ay seri üretimine başladıkları bilgisini verdi.

Tarım sektöründe ilk kez Tier 5 emisyon standartlarına uygun motor üretmekten duydukları mutluluğu paylaşan Özüner, yerli üretim traktörlerinin ilk etapta 10 adedinin ihracatını gerçekleştirdiklerini, üretimlerinin ve ihracatlarının artan bir trend ile devam edeceğini vurguladı.


 

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2020, 10:26
YORUM EKLE

Nidec

Aha Sanyodenki

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını